У Вінниці відкрили артпростір “Етно Чари”. ФОТОРЕПОРТАЖ

15:52
Автор: Vежа
Become a Patron!

Сьогодні, 28 жовтня, у Вінниці відкрили артпростір “Етно Чари”. Тут відбуватимуться майстер-класи, виставки та інші події, присвячені гончарному мистецтву, а також працюватиме кав’ярня.

Так, урочисте відкриття відбулось сьогодні близько 13-ї години дня у приміщенні по вул. Магістратська, 52. На подію завітали засновники простору, представники влади, митці, подільські керамісти та гості.

 

 

На початку відкриття відбулося вшанування пам’яті загиблих у російсько-українській війні “хвилиною мовчання”. Далі, після вітального слова ведучого заходу, виступив музикант Андрій Лящук – він виконав композицію про князя Острозького під акомпанемент ліри.

За тим заступник міського голови Вінниці Андрій Очеретний та дехто з присутніх привітали засновників “Етно Чарів” з відкриттям та підкреслили важливість подібних культурних та творчих майданчиків для розвитку і популяризації української культури.

Засновниця простору – Вікторія Ніколаєва, керамістка з 20-річним досвідом. Відомо, що вона успішно розвиває нові напрями в гончарстві, а також продовжує стародавні традиції Подільського гончарного мистецтва. За її словами, “Етно Чари” мають стати майданчиком для навчання, розвитку та вдосконалення гончарного ремесла українців.

На фото – Вікторія Ніколаєва та Юрій Таранюк: 

– Ми ставимо за мету відновлювати, осучаснювати та розвивати український бренд, не втрачаючи зв’язок з автентичною, вишуканою українською керамікою, – каже майстриня.

Чоловік пані Вікторії, Юрій Таранюк, розповів “Вежі”, що головна ідея такого “Етно Чарів” – відновлення культури кераміки Поділля.

– Це має бути таким осередком, де можуть працювати майстри, вчитись діти, вчитись дорослі. (Планується) проводити виставки у виставковій залі. Все це заради того, щоб культура саме подільської кераміки мала потенціал на розвиток, – зазначив Таранюк.

На своїй фейсбук-сторінці Андрій Очеретний також повідомив, що у просторі будуть також проводити соціальні заходи – крім майстер-класів, тут передбачили ще й арттерапію для наших Захисників та Захисниць.

– Важливо, що чоловік засновниці “Етно Чарів” Юрій Таранюк нині служить у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, і Вікторія упевнена, що військовим, які повертаються у мирне життя з полону чи війни, вкрай потрібні позитивні емоції й спілкування з іншими, – написав заступник мера. 

Про артпростір “Етно Чари”

Що стосується власне самого артпростору, він поєднує в собі гончарну майстерню, локацію для майстер-класів, кав’ярню, крамницю кераміки та виставкову залу.

 

 

 

Гончарна майстерня працюватиме для дорослих та дітей, професіоналів та любителів. Тут на індивідуальних та групових заняттях навчатимуть працювати на гончарному крузі та створювати різноманітні вироби з глини, посуд, елементи декору та прикраси.

В крамниці на території артпростору будуть представлені вироби майстрів Поділля. У виставковій залі будуть проводитись виставки не лише керамістів, але й митців інших напрямків.

До слова, також у “Етно Чарах” можна випити кави в затишній кав’ярні – тут готують чай, каву та смаколики за старовинними українськими рецептами в унікальному керамічному посуді ручної роботи. Поруч із будівлею є велике подвір’я, яке в теплу пору року теж може слугувати за локацію для посиденьок або майстер-класів.

Простір “Етно Чари” відкривається для відвідування з 1 листопада (відвідування виставкової зали наразі безкоштовне). Локація буде доступна з 10:00 до 20:00 щоденно. Організація майстер-класів (платно) — за попереднім записом. Телефон: +38 (067) 143 70 40. E-mail: [email protected].

Текст та фото Євгена Симоненка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.