У Вінниці відбулася церемонія спецпогашення поштових марок “І буде весна”

14:25
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці вчора, 23 лютого, відбулася церемонія спецпогашення блоку поштових марок “І буде весна”. Блок складається з чотирьох пам’ятних фото, які нагадують про 10 років протистояння російським загарбникам.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив заступник міського голови Андрій Очеретний.

 

Блок присвячений десятій річниці війни в Україні. Він складається з чотирьох пам’ятних фото, які нагадують про роки протистояння російським загарбникам.

Як зазначено в описі блоку на сайті “Укрпошти” (де також можна придбати марки), кожна марка — окрема світлина:

На марці № 2072 – «Захоплення аеропорту «Бельбек». Севастополь, 2014 р.» — пам’ятна фотографія війни, розпочатої рф проти України ще у 2014 р. з окупації Криму, належить Kубі Камінському/PAP. Знімок, на якому зафіксовано епізод захоплення аеропорту «Бельбек» у Севастополі, польському фотографу дивом вдалося приховати від російських загарбників, завдяки чому цю світлину побачив увесь світ.

На марці № 2073 «Кохання не спинити! Харків, 2022 р.» — знімок Сергія Бобка/AFP увічнює тендітну мить кохання: медики-волонтери весною 2022 р. на весільній фотосесії у дворі зруйнованого російськими ракетами будинку в Харкові.

На марці № 2074 – «Світло переможе! «Азовсталь». Маріуполь, 2022 р.» — воїн у променях сонця на «Азовсталі», що є легендарним автопортретом, зробленим захисником із позивним «Орест» Дмитром Козацьким у травні 2022 р. під час героїчної оборони Маріупольської «фортеці».

На марці № 2075 «Руки піхотинця. Бахмут, 2023 р.» — фото піхотинця 28-ї бригади з позивним «Сніжок», яке було знято Максимом Дондюком за кілька сотень метрів від ворожих окопів на околиці Бахмута у березні 2023 р.

 

Відтворені на поштових марках фотографії здобули престижні нагороди: «Захоплення аеропорту «Бельбек» — перше місце в конкурсі Grand Press Photo 2014; «Світло переможе!» та «Кохання не спинити!» потрапило до переліку найкращих світлин 2022 р. за версією газети The Guardian; знімок «Руки піхотинця» — до добірки найкращих фотографій 2023 р. за рейтингом журналу Time.

Фото Андрія Очеретного