Наступного місяця у Вінниці влаштують триденну «Культурно-мистецьку резиденцію 2020». Заплановані майстер-класи, лекції, дискусії, виставки та музичні виступи.
Комунальний заклад «Центр концертних та фестивальних програм» опублікував тендер на послуги з організації триденного заходу, який має відбутися у грудні. На організацію готові надати щонайбільше 135 тисяч гривень.
Точні дати, коли має відбутися «Культурно-мистецька резиденція 2020», наразі ще не відомі, однак триватиме захід протягом трьох днів на двох локаціях – у креативному просторі «Артинов» та галереї «АртШик». Загальна тема резиденції: «Український формат. Культура та мистецтво в часи пандемії».
– Проєкт «Культурно-мистецька резиденція 2020» мультидисциплінарний та складається з теоретичної, інформаційно-пізнавальної, художньо-практичної, експозиційної, танцювально-перформативної та музично-літературної частин, – йдеться у тендерній документації.
У тендерній документації вказаний орієнтовний план заходів у межах резиденції та необхідне технічне забезпечення кожного місця проведення.
ПЕРШИЙ ДЕНЬ
Галерея «АртШик»
– Виставка графічних творів художниці Тетяни Саєнко (м.Київ) «В пошуках тиші»:
Буде представлена серія графічних творів, як дослідження власних внутрішніх потреб балансу та спокою через спостерігання оточуючих природних станів. Представлені в експозиції роботи переважно виконані в період з 2019 по 2020 рік. Ця виставка експонуватиметься щонайменше протягом восьми днів.
– Конференція «Культура та мистецтво в часи пандемії».
Конференція триватиме щонайменше дві години. Спікерами будуть доктор культурології, представники закладів культури та громадських організацій Вінниці.
– Тренінг «Основи контент-менеджменту, копірайтинг. Управління веб-ресурсами закладів культури».
Тривалість тренінгу щонайменше дві години.
– Виступ гурту «Dj set DivAdzhu» з програмою «Музична колаборація» (м.Київ).
У тендерній документації вказано, що це буде музичний тандем академічних орієнтальних традицій та експериментальних сучасних течій, з використанням магічного звучання труби та орнаментальної вокальної партії.
ДРУГИЙ ДЕНЬ
Галерея «АртШик»
– Майстер-клас Тетяни Саєнко щодо створення творчих робіт в техніці левкас.
Майстриня працює в відродженій старовинній техніці левкасу. В іконописі левкасом називають крейдяний ґрунт, розмішаний на тваринному або риб’ячому клеї з додаванням лляної олії. Тривалість майстер-класу щонайменше дві години.
– Майстер-клас Олександра Никитюка щодо створення просторових інсталяцій.
Він розповість про можливість створення просторових композицій з різних готових матеріалів і форм (природних об’єктів, промислових і побутових предметів, фрагментів текстової та зорової інформації). Вступаючи в різні неординарні комбінації, митець покаже як річ звільняється від своєї практичної функції, набуваючи функцію символічну. Триватиме майстер-клас щонайменше дві години.
ТРЕТІЙ ДЕНЬ
Креативний простір «Артинов»
– Виставка творів художників з різних міст України «Український формат».
Куратор – Олександр Никитюк. Виставка експонуватиметься щонайменше протягом трьох днів.
– Конференція «Практики організації культурно-мистецьких подій з використанням сучасних цифрових технологій» (на прикладі відомих в Україні проєктів «Intercity», «Республіка» та інших.)
Захід відбудеться за участю директора фестивалю «Respublica» Андрія Зоїна (м. Хмельницький), а також представника від Всеукраїнського онлайн-фестивалю «Intercitylive» Юрія Базаки. Модератор – голова «Мистецького об’єднання «PLAI».
Ця конференція відбудеться у двох форматах – оффлайн та онлайн. Серед запрошених онлайн-учасників – Ляна Мицько – директорка Львівського муніципального мистецького центру, співзасновник Арт-клубу «Модуль» з Дніпра Євгеній Гончаров, Катерина Переверзєва з харківського онлайн-медіа «Люк».
Тривалість конференції щонайменше дві години
– Виступ музично-поетичного проєкту «Bushikо».
– Виступ пластичного театру MON (Глеб Зельгін).
«АртШик»
– Лекція-дослідження «Декаданс вторинної номінації. Природа футуристичного» від Олени Макаренко-Мороз. Триватиме лекція близько однієї години.
– Лекція-диспут «Оnlineмистецтво» від художниці та мистецтвознавиці Наталії Лісової з Києва.
Тривалість лекції щонайменше одна година.
– Виступ «Popel Sax Quartet» з Вінниці.
Орієнтовна тривалість виступу щонайменше 45 хвилин.
Важливо, що з метою запобігання занесенню і поширенню хвороби COVID-19, захід буде проведено та презентовано в форматі офлайн та онлайн, з використанням веб-ресурсів та спеціального технічного обладнання та з дотриманням вимог карантину та протиепідемічних норм.
Всі заходи резиденції будуть транслюватись оnline, а по закінченню проекту викладені на сторінки в YouTube, та у Facebook на сторінках VinCultureCode та закладів культури міста.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.