У Вінниці відбудеться презентація аналізу цінностей П’ятничанського парку та кураторська екскурсія

13:22
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці відбудеться презентація аналізу цінностей П’ятничанського парку. На заході відбудеться, зокрема, огляд історії та потенціалу локації, а після презентації планується кураторська екскурсія територією парку.

Як повідомляється на фейсбук-сторінці Музею Вінниці, презентація відбудеться наступного вівторка, 26 вересня.

Вказано, що П’ятничанський парк почали розвивати ще в другій половині XVIII століття, коли польська родина Ґрохольських побудувала тут палац.

Згодом вони взялися за облаштування парку довкола і найняли для цього Діонісія Міклера – одного з найвідоміших майстрів садово-паркового мистецтва та ландшафтних архітекторів свого часу.

– Він створив посеред П’ятничан палацово-парковий ансамбль у англійському стилі з десятками написаних рослинами пейзажних картин. З тих пір минуло близько двох сотень років, парк і території довкола зазнали значних змін. Проте, велика частина напрацювань «живих полотен» Міклера все ще існує, там досі ростуть дуби, ялини, модрини, сосни, яким по кілька сотень років. За наявності фахового догляду вони ще довго радуватимуть відвідувачів парку, – йдеться в анонсі.

Вказано, “цьому й буде присвячена подія” – огляду історії та потенціалу парку, аналізу його цінності для міста.

Крім того, одразу після презентації відбудеться кураторська екскурсія територією парку, “під час якої можна буде наочно переконатися у всьому почутому раніше”.

Захід відбудеться у вівторок, 26 вересня, о 17:00, біля входу на територію парку на перетині вулиць Яна Засідателя та Діонісія Міклера (колишні Герцена та Мічуріна). Геолокація ТУТ. Вхід вільний за умови попередньої реєстрації ТУТ.

Зображення мапи – google maps
Фото – zabytki.in.ua
Графіка зі сторінки Музею Вінниці