У Вінниці завтра, 14 червня, відбудеться марш до дня народження Євгена Коновальця – полковника Армії УНР, першого голови Проводу українських націоналістів.
На сторінці події Фейсбук зазначено, що збір заплановано біля адміністративної будівлі “Книжка” (вулиця Хмельницьке шосе, 7) о 20:00.
Як розповів Vежі Роман Яковлев, голова Вінницького міського осередку “Національного Корпусу” (організатор маршу), звідти активісти планують вирушити до пам’ятника Січовим стрільцям та воїнам ОУН-УПА, де відбудеться покладання квітів та кілька урочистих промов. Після цього колона вирушить маршем у бік Європейської площі.
Перед початком маршу, о 18:00, на Європейській площі організатори вітатимуть дітей та дорослих із Днем народження Євгена Коновальця. Програма ще формується, але відомо, що з 18:00 до 21:00 для всіх бажаючих влаштують своєрідний “солодкий стіл”: пригощатимуть солодким короваєм та іншими смаколиками, а дітям будуть дарувати кульки. Також заплановано музичний супровід всієї події.
“Євген Михайлович Коновалець (14 червня 1891, с. Зашків, нині Жовківський район, Львівська область, Україна – 23 травня 1938, Роттердам, Нідерланди) – полковник Армії УНР, командант УВО, голова Проводу українських націоналістів (1927), перший голова ОУН (з 1929), один із ідеологів українського націоналізму.
У жовтні-листопаді 1917 рр. Коновалець спільно з Романом Дашкевичем та іншими членами ГБК сформували Галицько-буковинський курінь січових стрільців, який незабаром перетворився в одну з найбоєздатніших частин Армії УНР. В 1918-1919 керував дивізією, корпусом і групою Січових Стрільців під час бойових операцій проти більшовицьких і денікінських військ” – Вікіпедія.
За словами Романа Яковлева, до відзначення Дня народження Євгена Коновальця запрошено вінницькі націоналістичні та патріотичні організації, а також усіх зацікавлених вінничан.
Також нагадаємо, що раніше до Дня Збройних сил України видання VежА спільно з Центром історії Вінниці презентували спецпроект “Наше військо”. У ньому – про особливості одностроїв та обмундирування українських вояків часів визвольних змагань 1918-1919 років, коли тривала Українська революція.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.