У Вінниці відбудеться чемпіонат України зі спортивного орієнтування на спринтерських дистанціях

12:52
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

Сьогодні, 14 вересня, у Вінницькій міській раді відбулась пресконференція, присвячена проведенню чемпіонату України зі спортивного орієнтування на спринтерських дистанціях, який має відбутись вже цього тижня у Вінниці. Подія пройде вперше за 20 років у нашому місті.

Так, упродовж чотирьох днів, з 16 по 19 вересня у Вінниці на чотирьох локаціях буде проходити чемпіонат України зі спортивного орієнтування. За словами голови комітету по фізичній культурі і спорту, Сергія Краєвського, подія цікава передусім тим, що її влаштують на вулицях нашого міста.

– Просимо вінничан не дивуватись тому, що ми побачимо багато спортсменів, які швидко рухатимуться по наших центральних вулицях, – зазначив він.

Головний суддя чемпіонату України зі спортивного орієнтування на спринтерських дистанціях, Тарас Рачук, додає, що на подію зареєструвалось 412 спортсменів із 20 областей України, які вже завтра почнуть прибувати у наше місто для підготовки.

– Ми запрошуємо вінничан та гостей міста долучитись до нашого свята, – сказав він, додаючи: – Та спостерігати за тим, як спортсмени визначатимуть найкращих.

Заступник головного судді чемпіонату України зі спортивного орієнтування на спринтерських дистанціях Юрій Басюк розповідає, що вікова категорія спортсменів буде достатньо широкою: у змаганнях братимуть участь спортсмени віком від 12 до 75 років. Також, можливо, візьмуть участь і спортсмени, яким понад 75 та 80 років.

На цих змагання приймуть участь як мінімум один, але скоріше за все, два спортсмени, які вибороли індивідуальну ліцензію на Всесвітні ігри у США, – зазначив Басюк.

Також він додав, що спортивне орієнтування набуває широкої популяризації у світі, й часто проводиться у Стамбулі, Венеції та Римі.

За словами Сергія Краєвського, загального перекриття центральних вулиць не буде, можливо буде часткове призупинення руху у місцях скупченнях спортсменів буквально на дві-три хвилини, щоб вони могли перебігти вулицю. Саме тому вінничани зможуть прямувати за своїми звичними маршрутами.

Протягом чотирьох днів змагання проходитимуть в історичних частинах міста: повз парк Богуна, Єрусалимку, Європейську площу та Майдан Незалежності. Середня довжина дистанції буде складати близько 3,5 кілометрів, на що учасникам знадобиться близько 15 хвилин.

Зазначається, що до Вінниці прибудуть спортсмени з Білорусі та Молдови.

 

 

 

 

Повна програма чемпіонату:

 

16 вересня (четвер) – подовжений спринт

Арена: ЗОШ №16

14:00-17:00

 

17 вересня (п’ятниця) – нокаут-спринт

Арена: ЗОШ №4

10:00-17:00

 

18 вересня (субота) – спринт

Арена: ЗОШ №3

10:00-13:00

 

19 вересня (неділя) – естафета

Арена: Європейська площа

10:00-13:00

 

Спортивне орієнтування – вид спорту, в якому учасники за допомогою спортивної карти проходять невідому їм дистанцію черех контрольні пункти, що розташовані на місцевості. Результати визначаються за найшвидшим часом проходження дистанції.

 

Фото авторки, ілюстративне фото – quilters.com.ua

 

Читайте також: «Вінницькі вовчиці» перемогли суперниць на чемпіонаті України з жіночого флаг-футболу

Читайте також: Вінничанка здобула бронзову нагороду на перших Спеціальних Олімпійських Іграх

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.