Фестиваль має на меті збереження навколишнього середовища, популяризацію питань екологічної тематики, свідомого ставлення до власного життя та здоров’я, запровадження європейських стандартів екологічної свідомості у Вінниці, донесення до жителів міста інформації стосовно новітніх наукових досягнень у сфері альтернативної енергетики, органічного землеробства та фермерства, літературних новинок у сфері екології та еко-свідомості.
16-17 червня у Центральному парку на Фонтанній площі відбудеться другий Всеукраїнський фестиваль екологічної свідомості. Він став одним із переможців «Аукціону проектів» від «Подільської громади».
Вінницькі меценати віддали майже 80 тисяч гривень на соціальні ініціативи під час «Аукціону проектів». ФОТОРЕПОРТАЖ
Як розповіла Vежі організаторка фестивалю Дар’я Паламарчук, тоді від активістів та представників бізнесу вони отримали 15 000 гривень на реалізацію проекту.
– Ми неймовірно вдячні ФГ «Подільська громада» за таку чудову можливість та професійну організацію заходу. Це дуже важлива місія – допомагати молодим людям втілювати в життя соціально корисні проекти. А відповідальний бізнес, який бере участь в аукціонах, – це приклад для всіх вінничан. Особлива вдячність головному донору нашого проекту Віктору Долецькому (Центр вивчення генеалогії «Пращур») за підтримку та допомогу.
Окрім Другого Всеукраїнського фестивалю екологічної свідомості проект включає тематичне продовження еко-життя протягом трьох місяців після фестивалю.
-Щовихідних ми збиратимемось веселою та дружньою компанією, аби послухати цікавих спікерів, навчитися робити цікаві і корисні речі власними руками, застосовувати отримані еко-знання на практиці в домашніх умовах. Ми впевнені, що саме такими практичними зустрічами можна змінювати щось у свідомості людей, – додає організаторка.
Фестиваль має на меті збереження навколишнього середовища, популяризацію питань екологічної тематики, свідомого ставлення до власного життя та здоров’я, запровадження європейських стандартів екологічної свідомості у Вінниці, донесення до жителів міста інформації стосовно новітніх наукових досягнень у сфері альтернативної енергетики, органічного землеробства та фермерства, літературних новинок у сфері екології та еко-свідомості.
– Це яскравий вільний простір для свідомих людей. У нас не палять та не вживають алкогольних напоїв. Здоровий насичений відпочинок і для батьків, і для дітей, – говорять організатори.
За словами Дар’ї, фестиваль має дуже насичену та цікаву програму, де кожен знайде для себе щось особливе.
На діток чекають: майстер-класи, шоу мильних бульбашок, бебі-зона від «Дитячої планети», дрифт (їзда з перешкодами), зумба, танцювальний флеш-моб, виступи наймолодших виконавців, змагання з бігу з купою подарунків та захоплюючі пригоди в диво-лабіринті.
Для дорослих організатори підготували насичену програму майстер-класів та практичних лекторіїв-обговорень.
На сцені протягом дня (у перервах між виступами спікерів та по їх закінченню аж до вечора) відбуватимуться яскраві події: танцювальні та вокальні виступи та майстер-класи, зумба, поетичні читання. У суботу відбудеться 5 дизайнерських показів: вовняний одяг, вишиванки, одяг у стилі нунофелтінг, вовняні сумки та прикраси. Один показ організатори наразі тримають в секреті, але обіцяють, що це буде щось цікаве та незвичне.
Протягом двох днів відбуватимуться зйомки соціального ролика на екологічну тематику. У зйомках зможуть взяти участь абсолютно всі.
– Це буде маленький фільм про те, що означає поняття “жити свідомо, бути еко” для вінничан. Буде багато емоцій, багато діток і яскравих динамічних кадрів, – розповіла Vежі організаторка фестивалю Дар’я Паламарчук.
Також планується проведення йога-флеш-мобу – масове «Привітання сонця», а фотозону фестивалю прикрашатимуть дизайнерські вироби зі старих іграшок, до створення яких теж може долучитись кожен охочий.
У форматі практичних занять та цікавих бесід можна буде дізнатися про сортування та мінімізацію сміття, здорове харчування, органічну косметику та органічний одяг, покращення якості продуктів, свідомі пологи та підготовку до них, пророщування зерна та його користь, еко-туризм, що таке еко-свідомість та де вона починається, про дослідження родоводу і багато іншого. В обидва дні, і 16 і 17 червня, виступи спікерів проходитимуть у трьох паралельних лінійках.
Цьогоріч на фестиваль завітають гості з інших міст:
Анастасія Ле Хак (Київ) – експертка в органіці, мерчендайзерка «Natur Boutique» та еко-садиби “Maison Blanche”;
Ліда Криштоп (Черкаси) – Засновниця екологічної акції Eco Friendly Cafe та майстерні з переробки пластику Precious Plastic Cherkasy, Голова ГО Відкрита громадська майстерня PreciousLab;
Наталя Маат (Київ) – юристка, аудиторка, власниця двох підприємств, авторка книг-тренінгів особистісного розвитку, онтопсихолог, мама, практик еріксонівського гіпнозу, енергопрактик.
Також свої виступи готують вінницькі експерти: Наталя Демчук, Тетяна Червяк, Віктор Долецький, Дар’я Паламарчук, Леся Найчук, Тетяна Валуйська, Олександра Басько, представники наукового складу Вінницького національного технічного університету, Вінницького кооперативного інституту та інші.
Щодо еко-ярмарку, то він буде представлений вінницькими, львівськими та тернопільськими майстрами, які пропонуватимуть здорову вегетаріанську їжу, фермерську продукцію, хенд-мейд вироби з вовни, натуральних тканин, соломи, лози, дерева, глини, натурального каменю тощо. Всього очікується близько 80 майстрів різних напрямків.
Також можна буде скуштувати зелені коктейлі, трав’яні чаї, крафтову каву, свіжі салати, італійські сендвічі, гранолу, імбирне печиво, солодощі без цукру, ведичну кухню, еко-хлібці з пророщеного зерна та еко-чіпси і багато іншого незвичайного і дуже смачного.
Дар’я розповідає, що при виборі учасників орієнтувалися на потенційних відвідувачів та проводили опитування. Цьогоріч гостей більше зацікавили гармонійні стосунки та органіка у побуті.
- Також критерієм відбору експертів була їхня різноспрямованість. Ми за плюралізм тем та різнобічність поглядів на одну й ту ж тему. Насправді, поняття «екологія» дуже широке, і включає в себе і ставлення до природи, і ставлення до людей, і ставлення до себе. Тому тут і психологія, і фізіологія, і природознавство, і технології. Ми намагаємось впроваджувати екологічний підхід в усьому – харчування, спосіб життя, побут, робота, землеробство, будівництво, косметика та догляд за собою, сортування сміття, чистота води та грунту тощо.
Фестиваль триватиме з 12.00 до 22.00.
Вхід на всі події вільний.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.