У Вінниці в ще трьох багатоповерхівках встановили нові ліфти, ще у двох – зробили капремонт наявних

14:43
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

У Вінниці встановили ліфти ще у трьох будинках – це нові підйомники турецького виробництва, більш енергоощадні, обладнанні системою прямого зв’язку з диспетчером аварійної служби та зручні для маломобільних людей. 

Як повідомляє Вінницька міська рада, також ще у двох будинках наявні ліфти капітально відремонтували. Тож, п’ять оновлених підйомників запрацювали в багатоповерхівках за адресами: вул. Д. Майбороди, 37, вул. Тимошенка, 2а, вул. Стрілецька, 48а, вул. Келецька, 104 та вул. А. Первозванного, 6.

Усі роботи по цих об’єктах виконувались на підставі звернень мешканців та коштом міського бюджету в рамках першого безкоштовного ремонту для будинків, де створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

Директор департаменту житлового господарства ВМР Віталій Місецький зазначив, що нові підіймачі турецького виробництва встановлюють з розрахунками, щоб ними могли скористатися маломобільні містяни: батьки з дитячими візочками чи люди з інвалідністю.

– Також турецькі ліфти обладнані тактильними кнопками, що створює додаткову зручність для незрячих людей, кабіни мають систему світлодіодної індикації – тобто двері підйомника не закриються, якщо людина стоїть надто близько до них. А коли ліфт прибуває – лунає відповідне сповіщення. Нині з війни повертаються чимало Захисників, тож запит на безбар’єрність зростає, – зазначає Місецький.

Вказано, що ліфти турецького виробництва щонайменше на 20% енергоефективніші, порівняно з більшістю наявних у місті. Також вони мають покращену шумоізоляцію і працюють більш плавно. Гарантійний термін експлуатації цих підйомників – 25 років з моменту встановлення.

Як зазначає Місецький, зараз у Вінниці вивчають особливості їх експлуатації, позаяк на перспективу стоїть питання про поступову часткову заміну старого ліфтового фонду, більшість якого становлять підйомники білоруського виробництва.

– Багато з них уже вичерпали термін свого гарантійного обслуговування, в зв’язку з чим, аби подовжити їх життя, ми проводимо капітальний ремонт. Після цього підйомники зможуть слугувати ще, щонайменше, 12 років, – каже Віталій Місецький.

В ході таких робіт зазвичай проводиться заміна більшості елементів ліфта, виконується заміна ліфтової кабіни та зовнішніх дверей. Також монтується система безпровідної диспетчеризації, яка у випадку аварійної зупинки, дозволяє напряму зв’язатися з диспетчером аварійної служби, натиснувши на відповідну кнопку в ліфті. Зазначено, що ця система добре зарекомендувала себе в умовах постійних відключень електроенергії під час минулого опалювального періоду.

Загалом, з урахуванням зазначених п’яти, у Вінниці з початку року оновили (або встановили нових) 16 ліфтів. Раніше капітальний ремонт ліфтів було виконано за адресами:

вул. А. Янгеля, 73 (2 ліфти);

проспект Коцюбинського, 78 (2 ліфти);

вул. Келецька, 105 (2 ліфти);

вул. Брацлавська, 31 (2 ліфти);

вул. Учительська, 10 (2 ліфти);

вул. Тимошенко, 2,а.

Зазначено, що цього року в багатоповерхівках Вінниці на заміну старим ліфтам планується встановлення ще трьох підйомників турецького виробництва. Ще один ліфт буде оновлено в рамках капітально-відновлювального ремонту.

Фото – ВМР

Читайте також: У Вінниці на трамвайних маршрутах збільшилась кількість вагонів «Tram2000»

Читайте також: У Вінниці на дорогах біля дев’яти закладів освіти встановлять «берлінські подушки»

Читайте також: У Вінниці на Замості відновив свою роботу садочок №28

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.