У Вінниці в мікрорайоні Академічний собака зі сказом вкусив дівчинку

13:21
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

У Вінниці в мікрорайоні Академічний собака зі сказом вкусила дівчинку. Наразі її, та усіх, хто контактував з твариною, щепили антирабічними вакцинами. Здоров’ю та життю цих людей нічого не загрожує. 

Про собаку зі сказом, яка вкусила людину, стало відомо 24 січня з допису місцевого депутата на фейсбук-сторінці “Академічний” найкращий мікрорайон”.

Цю інформацію Veжі підтвердили у Держпродспоживслужбі Вінниччини, де й встановили собаці діагноз “сказ”.

Як розповів начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Служби Володимир Павлущик, 23 січня волонтери доставили в регіональну лабораторію держпродспоживслужби труп собаки, якій на наступний день спеціалісти встановили діагноз “сказ”. Того ж дня служба почала проводити відповідні заходи, в першу чергу з пошуку осіб, які мали контакт із твариною.

Зрештою встановили шістьох людей, які так чи інакше контактували з хворою собакою. Серед них і лікар, який оглядав собаку в одній із ветклінік міста, поки вона була жива. Усіх людей направлено до міської клінічної лікарні для проходження антирабічного лікування.

За словами пана Володимира, всі встановлені люди отримали щеплення вчасно, відтак їхньому життю нічого не загрожує. 

–  Це дуже важливо. Бо сказ можна тільки попередити, його не можна вилікувати.

Також, згідно з інструкцією, тварин в мікрорайоні вакцинували, а також продезінфікували під’їзд та будинок, де перебувала хвора собака.

На сторінці “Академічний” найкращий мікрорайон” ідеться про 35 вакцин, якими щепили тварин, після чого внесли їх в спеціальний реєстр.

 

Фото – Павло Чайковський

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, сказ — це гостре інфекційне вірусне захворювання тварин і людей. Характеризується запальними процесами (енцефаліт) та тяжким ураженням центральної нервової системи. Заразитися сказом можна від диких та свійських тварин через укус, подряпину та мікроушкодження шкіри, контакт зі слизовими оболонками, ослинення хворою твариною.

Тривалість інкубаційного періоду сказу в людини зазвичай становить від одного до трьох місяців, але може варіюватися від одного тижня до року. Після появи симптомів захворювання практично завжди закінчується летально.

Якщо вас вкусила чи подряпала дика або бездомна тварина, статус вакцинації якої неможливо встановити, варто негайно промити рану водою з милом та звертатися по медичну допомогу до найближчого пункту надання медичної допомоги  або до вашого сімейного лікаря.

У Вінниці можна також звернутися до травмпункту міської клінічної лікарні ШМД, що на вулиці Київській 68. 

Нагадаємо, минулого року у мережу опублікували відео, на якій лисиця розгулює вінницькими дворами. Як ішлося у сюжеті, місцеві не одноразово помічали, як лисиці полюють на безпритульних котів. Лісники коментували, що в лісах справді розвелося чимало лисиць. “Тварини йдуть до міст в пошуках їжі. Лісники застерігають – в жодному разі не годувати лисиць і взагалі їх оминати стороною, адже ці тварини можуть переносити сказ”.

Головне фото – https://poetry-six.livejournal.com/ 

Читайте також: У Вінниці сталась пожежа на території фізико-математичного ліцею №17. ФОТО, ВІДЕО (ОНОВЛЕНО)

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.