Вінницька міська рада ухвалила нову програму регулювання чисельності тварин гуманними методами на 2022-2024. Програма передбачає, зокрема, зменшення кількості безпритульних собак з 1330 до 600 та збільшення відсотку стерилізованих собак до 75%.
Про це повідомляється на сайті Вінницької міської ради та у відповідному рішенні, прийнятому на серпневій сесії міськради.
Так, згідно з документом, за даними міжнародного благодійного фонду «Four Paws Ukraine» Україна входить у світовий топ-10 за кількістю безпритульних тварин, попри зменшення кількості безпритульних тварин у Вінниці.
– За результатами проведеної у 2020 році акції по підрахунку безпритульних собак у Вінниці було виявлено 1330 тварин, що свідчить про зменшення їхньої чисельності та збільшення кількості стерилізованих тварин в порівнянні з 2016 роком, – йдеться в програмі.
Вказується, що головним завданням Програми є “здійснення комплексу управлінських і правових заходів, направлених на створення більш комфортних умов для життя людей та гуманного середовища для існування тварин через значне зменшення чисельності безпритульних тварин”.
– Стерилізовані безпритульні тварини, які повертаються до попереднього місця перебування, обов’язково повинні легко візуально ідентифікуватися (кліпса на вусі). Також програма направлена на вирішення проблем з утримання домашніх та інших тварин, що включає в себе контроль за їхньою кількістю через облік та всебічний моніторинг. Йдеться у документі й про пошук господарів тваринам, які утримуються у притулках, – цитують на сайті директора департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Юрія Семенюка.
Так, Програма передбачає:
– здійснення моніторингу та визначення кількості безпритульних тварин;
– розроблення та прийняття Правил утримання тварин;
– створення системи контролю за розведенням тварин;
– подальше здійснення масової стерилізації, щеплення, профілактичних обробок тварин;
– підтримка належного функціонування муніципального притулку для тварин;
– здійснення інформаційно-просвітницьких заходів з населенням стосовно гуманного поводження з тваринами, влаштування тварин, пропагування стерилізації домашніх тварин тощо.
Передбачається, що результативність виконання Програми визначатиметься за допомогою, зокрема, наступних показників (ключових індикаторів):
– зменшення кількості безпритульних собак на території ВМТГ з 1330 тварин у 2020 році до 600 у 2024 році;
– збільшення частки стерилізованих безпритульних собак у загальній кількості безпритульних собак з 32% у 2020 році до 75% у 2024 році;
– здійснення щорічно 1000 стерилізацій собак та котів (у 2020 було здійснено 992 стерилізації).
Відповідно, на здійснення відлову безпритульних тварин, утримання їх в муніципальному притулку для тварин, включаючи харчування, надання, ветеринарних послуг (стерилізація, кастрація, вакцинація, дегельмінтизація та інші послуги), автотранспортні послуги та реєстрацію у 2022-2024 роках загалом планують витратити загалом 13 мільйонів 715 тисяч гривень.
А на надання фінансової підтримки громадським та благодійним організаціям на утриманні яких перебувають безпритульні тварини у цей період – 1 мільйон 460 тисяч гривень.
Ще 30 000 гривень планується витратити на здійснення інформаційно-просвітницьких заходів. Загалом на реалізацію програми планують витратити 15 мільйонів 205 тисяч гривень.
Джерелами фінансування вказані кошти бюджету Вінницької міської територіальної громади, грантові кошти та благодійні внески.
Фото з архіву
Дякуємо!
Тепер редактори знають.