У Вінниці цьогоріч розпочнуть реставрацію Будинку Длуголенцького, де наразі працює дитяча художня школа. Почнуть з реставрації фасаду та даху.
Як повідомляє на своїй фейсбук-сторінці Вінницький міський голова Сергій Моргунов, після відновлення фасадів та даху приступлять до внутрішніх робіт.
За історичними матеріалами «реанімують» різні архітектурні деталі – навіси, ґанки, віконні та дверні блоки, ліпнину інтер’єрів. Окрім цього також відновлять декоративну огорожу та впорядкують прилеглу територію.
Зазначається, що будинок є пам’яткою архітектури початку XX століття.
– Будинок Длуголенцького – яскравий приклад варіацій архітектурного стилю модерн. На жаль, оздоблення під «шубу», яке практикувалось за радянських часів, знівечило автентичний образ фасаду. Але під шубою залишилась оригінальна лицьова кладка з червоної цегли та штукатурний декор з квітковими орнаментами.
Важливо, що були проведені необхідні наукові дослідження з аналізом архівних даних, які зафіксували втрачені частини пам’ятки, передбачена технологія відновлення збережених елементів.
Як ідеться у дописі, основа будинку була зведена ще наприкінці позаминулого століття. А у 1909 році добудували фасадну та дворову частини – з характерною асиметрією і неповторністю ліній. Одне з вікон нагадує корму корабля, а паркан був виконаний у вигляді набігаючої хвилі. Мабуть, через це будинок і «обріс» легендами на морську тематику, і навіть прижилась назва «особняк капітана Длуголенцького».
Фото – facebook.com/vinnytsia.history
Як зазначають історики, власник будинку Любомир Длуголенцький ніколи не був капітаном. Адвокат за фахом, він кілька разів обирався гласним (депутатом) міської думи, очолював банківську філію. А впродовж 1918-1919 рр. представляв Нідерландське консульство у Вінниці. Саме у цій садибі й розміщувалась дипломатична установа. Після захоплення Вінниці більшовиками, тут у 1920–24 роках вже містився штаб корпусу Червоного козацтва. А художня школа «оселилась» у приміщенні з 1966 року.
Головне фото – архів Veжі
Дякуємо!
Тепер редактори знають.