У Вінниці тестують перший в Україні проекційний перехід. ФОТО

19:18
Автор: Богдан Будай
Become a Patron!

У Вінниці розпочали тестування першого в Україні проекційного пішохідного переходу. Облаштовано його по вулиці Магістратській біля одного з входів до Центрального парку, де інтенсивний рух. 

Як йдеться на Facebook-сторінці міського голови Сергія Моргунова, інновація покликана підвищити рівень безпеки руху.

Зазначається, що світлова проекція додатково дублює “зебру”. У результаті перехід стає більш помітним у темний час доби або у негоду. Підсвічування вмикається при наближенні пішохода завдяки детекторам руху. Як йдеться в дописі мера, таку світлову розмітку видно з відстані 150 метрів, і водії можуть завчасно зреагувати.

Зображення “наноситься” на існуючу “зебру” за допомогою двох LED-проекторів потужністю 200 Вт, які надають змогу освітити 4 смуги руху. Самі проектори влаштовані на стійках освітлення переходу. Також встановлені два сенсори руху пішоходів. Робота обладнання синхронізується з вуличним освітленням.

 

Перехід у денну пору

 

 

Ми не вперше у місті адаптуємо різні світові практики у сфері дорожньої безпеки. Радимось з експертами, щоб на дорогах ставало безпечніше. На Магістратській до встановлення проекційного переходу, наприклад, були влаштовані острівці безпеки та додаткове освітлення. Якщо технологія проекційного переходу виправдає себе, спробуємо й на інших ділянках, ‒ зазначено в дописі міського голови.

Також містянам пропонують ділитися своїми думками з приводу новації в коментарях під ЦИМ дописом на сторінці Сергія Моргунова.

Фото – автора та з Facebook-сторінки Сергія Моргунова