У Вінниці тестували проект майбутньої реконструкції площі Перемоги. ФОТО

16:32
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Сьогодні, 19 жовтня, на декілька годин площа Перемоги від Будинку Офіцерів до “Ювілейного” стала повністю пішохідною зоною. Таким чином урбаністи проводять перше “тестування” цього публічного простору для того, аби зрозуміти, як його можна змінити та вдосконалити.

Невелику ділянку дороги по вулиці Бевза закрили для руху транспорту, щоб створити єдиний простір від Будинку Офіцерів до “Ювілейного”. З 11 до 16 години на цій території вінничан знайомили із можливими проектами реконструкції площі, а ще спробували перетворити транзитну площу на локацію для активностей.

Як пояснив керівник “Агенції просторового розвитку” Олександр Коротких, сьогодні перевіряли декілька речей , зокрема, як люди змінюють транзит, якщо перекрити дорогу для руху транспорту і чи пішоходи погоджуються на певний час зупинитись на території, щоб чимось поцікавитись.

Щоправда, попри те, що дорогу перекрили для приватного транспорту, була можливість пропустити автомобіль “швидкої допомоги”, тому ініціатори “тестування” тепер розглядають можливість, що на випадок екстрених ситуацій, можна буде транзитом проїхати через цю територію.

 

В окремих “точках” можна було записатись на екскурсії Замостям, дізнатись про історію площі Перемоги та ідеї її можливої зміни в майбутньому.

 

 

Увагу до себе привертав і стенд “Вінниця в пазлах”, що став фотолокацією для багатьох. Щоправда протягом перших двох годин тестування вінничани не надто цікавились тим, що відбувається та майже не залишали відгуків. Водночас діти на дорозі катались на велосипедах та розмальовували різнокольоровою крейдою ділянку, де зазвичай паркуються таксисти.

– Заради справедливості скажу, що мало ми приділяли уваги Замостю, – каже міський голова Сергій Моргунов. – В 2018 році ми розпочали реконструкцію вулиці Замостянської, а разом із тим розробляли концепцію “Вінницької милі” – це реконструкція проспекту Коцюбинського в рамках Концепції інтегрованого розвитку Вінниці. Тут у наших урбаністів виникла ідея, що саме з цим простором теж необхідно щось робити. Ця територія перенасичена автомобілями, тут великий транспортний вузол і тут досить великий пішохідний трафік. Сьогоднішня подія – це тестування можливостей переформатування цього простору.

До речі, як розповів Олександр Коротких, через площу Перемоги щодня проходить близько 20-25 тисяч осіб.

Щодо того, який саме проект стане основою перетворення простору, ще зарано говорити і найперше необхідно вивчити думку самих вінничан.

– Найкращі ініціативи потрібно буде опрацювати з практичної точки зору і зрозуміти наскільки воно дійсно буде інтегровано в комплексному підході щодо “Вінницької милі” також. Ми не зможемо виривати з простору якусь локальну територію і не бути впевнені, як вони вплине на сусідні території. У нас інші підходи. Просторовий розвиток – це не просто благоустрій якоїсь території, а це питання, які пов’язані з доступністю, з автомобільним транспортом, з пішоходами, з громадським транспортом, з економічною активністю малого і середнього бізнесу. Саме в комплексі всіх цих питань ми будемо приймати остаточні рішення, – додав Сергій Моргунов.

 

Олександр Коротких також пояснив, що дослідження площі Перемоги будуть продовжувати. За його словами, досить добре проводити такі дослідження взимку, коли є сніг і тоді стає очевидним скільки кому місця потрібно та де найчастіше ходять люди.

 

– Зараз завдання – створити міський простір вулиці та площі такими, які б активізували громадську культуру, взаємодію людей та розвивали бізнес людей поруч.

Проспект Космонавтів, наприклад, показує зростання ринку нерухомості, розвиток перших поверхів. Це такий досить складний процес і для нас новий, він вимагає обговорення. Тут паралельно проводиться соціологічне дослідження, опитуються вінничани, фіксуються відгуки на проекти. Це ще оброблятиметься декілька тижнів, щоб можна було зробити висновки. Разом з тим, обробляються ті зауваження та пропозиції, які з’являються в соціальних мережах.

 

 

 

Щоб активізувати територію під час тестування, для вінничан підготували серію вікторин, екскурсій, а діти змагаються у велоперегонах та отримують призи. Все для того, щоб вінничани інакше подивились на транзитну площу Вінниці.

Фото Ольги Мірошниченко

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.