У Вінниці суд заборонив “Енері” відключати від світла садочок та училище

11:04
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Суд заборонив припиняти електропостачання двом комунальним навчальним закладам міста Вінниці. Йдеться про дошкільний навчальний заклад № 19 та Центр професійно-технічної освіти № 1. 

Як повідомляється на сайті Судової влади, від вказаних закладів до Господарського суду Вінницької області протягом серпня-вересня надійшли позовні заяви до Товариства з обмеженою відповідальністю “ЕНЕРА ВІННИЦЯ”.

У заявах була вимога про перерахунок коштів по сплаті за користування електричною енергією відповідно до умов договору. Навчальні заклади також подали до суду заяви про забезпечення позову шляхом заборони “ЕНЕРІ” вчиняти дії по припиненню постачання навчальним закладам електричної енергії.

Як зазначено у повідомленні, позивачі були не згодні з рахунками від “ЕНЕРИ” за активну електричну енергію, “а не вжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити ефективний захист їх порушених прав та інтересів”.

Суд врахував, що порушення безперервності навчального процесу внаслідок припинення або обмеження електропостачання суперечить гарантованому статті 53 Конституції України праву на освіту. Обмеження електропостачання об’єктів соціальної інфраструктури може мати негативний влив на життєдіяльність його мешканців. Тож ухвалами від 2 та 6 вересня 2019 року суд заборонив “ЕНЕРІ” вчиняти дії по припиненню закладам електропостачання.

“Суд дійшов висновку, що не вжиття такого заходу забезпечення позову може істотно ускладнити ефективний захист або поновлення порушених прав або інтересів позивачів, за захистом яких вони звернулися до суду.

З такими висновками Господарського суду Вінницької області погодився суд апеляційної інстанції і наразі судові рішення набули законної сили” – йдеться у повідомленні.

Повні тексти судових рішень у даних справах є загальнодоступними в Єдиному державному реєстрі судових рішень за ЦИМ посиланням (справи № 902/721/19; 902/748/19).

Читайте також: “Листи щастя” про відключення електрики: як довести відсутність боргів і уникнути черг

Читайте також: Енергетики досягли домовленостей з Водоканалом щодо погашення боргів за електрику

Головне фото – central-ua.tv

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.