У Вінниці суд скасував постанову щодо водія електросамокату про порушення ПДР

9:35
Автор: Vежа
Become a Patron!

Вінницький міський суд скасував штраф стосовно водія електросамокату. Суддя прийшов до висновку, до не доведено вину водія. 

Як відомо з рішення суду від 8 липня, ще у квітні патрульний поліцейський виніс постанову щодо водія електросамокату Tesla 1200 за порушення положень ч. 2 ст. 126 Кодексу України про адмінправопорушення («Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом»). За це було накладено адміністративне стягнення — штраф у розмірі 3 400 гривень.

– Водій ОСОБА_1 керуючи ТЗ не пред`явив посвідчення водія відповідної категорії А1 (не отримував), чим порушив п.2.1.а. ПДР— керування т/з особою, яка не має права керування таким т/з, чим порушив ч. 2 ст. 126 КУпАП, — вказано у матеріалах суду.

Водій електросамокату з цим не погодився та звернувся до суду. Він додав, що дійсно 15 квітня о 3:20 керував електросамокатом, рухаючись вулицею Анатолія Бортняка. Проте зазначив, що потужність двигуна електросамоката TESLA 1200 складає 1,2 кВт й тому він не є транспортним засобом.

– Крім того, позивач ОСОБА_1 стверджує, що в самій інструкції до електросамоката TESLA 1200 (розділ «Рекомендації з безпеки») зазначено, що вказаний самокат не є транспортним засобом, а тому, на думку позивача, вищевказана постанова є незаконною, винесеною з порушенням його прав та чинного законодавства України, у відсутність жодного належного доказу та такою, що підлягає скасуванню з огляду на те, що у його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, оскільки він правопорушення у якому його визнав винним інспектор поліції не здійснював та ПДР України не порушував. До того ж позивач в поданому до суду позові вказував, що інспектором грубо порушено вимоги законодавства при складанні постанови та безпідставно не враховано його пояснення щодо невинуватості у вчиненні правопорушення.

Натомість відповідач зауважив, що згідно з копією інструкції на електросамокат TESLA потужність електродвигуна складає 1200 W, що дорівнює 1,2 кВт, а отже є транспортним засобом, який належить до категорії А1 і на нього поширюється дія пункту Правил дорожнього руху.

Розглянувши матеріали справи, суд встав на сторону водія електросамокату та прийшов до висновку про недоведеність вини в скоєнні адміністративного правопорушення.

– Суд вважає, що відповідачем не доведено факт вчинення позивачем порушень правил дорожнього руху, оскільки в матеріалах справи відсутні документи та матеріали, які б могли бути визнані судом як докази про вчинення адміністративного правопорушення. (…) Транспортними засобами, про які йдеться у статтях 286287289290 КК, статтях 121-126,127-1 128-1,частинах першій і другій статті 129,частинах першій-четвертій статті 130,статтях 132-1,133-1,133-2,139 і 140 КУпАП, слід вважати всі види автомобілів, трактори й інші самохідні машини, трамваї і тролейбуси, а також мотоцикли та інші механічні транспортні засоби, що приводяться в рух за допомогою двигуна з робочим об`ємом 50 куб. см і більше або електродвигуна потужністю понад 3 кВт. З технічної характеристики на електросамокат Тесла 1200 W, мотор 1200 w, що є менше за 3 кВт.

У рішенні суду також зазначили, що “особа, яка керує електросамокатом не є суб’єктом адміністративного правопорушення, адміністративна відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 126 КУпАП, оскільки вона не є водієм, який керує транспортним засобом“.

Відтак, провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно водія електросамокату суд вирішив закрити, у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Водночас, як повідомляє видання “Главком”, раніше у Запоріжжі водійку електросамоката оштрафували на 127 тисяч гривень за наїзд на пішохода на тротуарі. У тому випадку суд визнав електросамокат транспортним засобом, який призначено для перевезення людей і (або) багажу, із встановленим на ньому спеціальним обладнанням чи механізмами.

Читайте також: У Вінниці запрацював сервіс прокату електросамокатів

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.