У Вінниці створюють стінопис, присвячений Олександру Біліку та іншим захисникам

17:27
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

У Вінниці створюють стінопис, присвячений військовому Олександру Біліку та іншим захисникам. Робота з’явиться на одному з будинків по вулиці Лялі Ратушної.

Про це Vежі розповів автор ескізу та один з творців стінопису – художник Олександр Нікітюк.

 

З його слів, ініціаторами створення муралу стали батьки 25-річного хлопця, старшого лейтенанта Олександра Біліка, який загинув цієї зими в Бахмуті.

Нагадаємо, як повідомляв ДонНУ імені Василя Стуса, випускником юридичного факультету якого був Олександр Білік, боєць воював у складі 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу, був командиром роти РХБЗ (війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту). Про загибель військового на Донеччині стало відомо на початку січня 2023 року. Захиснику було 25 років.

Згодом Олександра Біліка посмертно нагородили орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

 

 

 

 

 

– Після загибелі хлопця, його батьки вирішили зробити стінопис, присвячений не лише йому, але й, через нього, всім героям, які загинули на цій війні. А також всім воїнам ЗСУ, які нас захищають, – розповідає Нікітюк та додає, що між собою стінопис називають “Вінниця – місто захисників”.

Зі слів художника, спочатку батьки звернулись  до нього за ескізом, а після його довершення дизайнером Олександром Марченком рішення про створення стінопису узгодили, зокрема, з мешканцями відповідного будинку.

 

 

 

 

– На малюнку є образ воїна, а також дівчини з крилами, яка символізує і ангела, і Україну. Вона тримає калиновий вінок як оберіг та оберігає нас, мирних жителів, та солдатів від тієї страшної ворожої навали, яка є сьогодні в Україні, – розповідає художник.

Завершити стінопис планується орієнтовно за тиждень. А побачити вже виконану роботу можна, наприклад, із вулиці Келецької (зупинка вул. Лялі Ратушної).

Фото Євгена Симоненка

Читайте також: Захисника з Вінниці Олександра Біліка посмертно нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.