Днями у Вінниці створили перші дві сім’ї патронатного вихователя. Вже скоро до них направлять дітей, яких там доглядатимуть у період, допоки їхні батьки будуть долати складні життєві обставини.
Про це повідомили на сайті Вінницької міської ради.
– Ми вдячні людям, які мають свідому позицію та добре серце. Уже незабаром будуть влаштовані перші дітки у їхні родини. І це дуже важливо, адже дітей не направлять до закладу державного утримання, – зазначила Наталія Добровольська, директорка Вінницького міського центру соціальних служб.
Патронат – це комплексна послуга для допомоги дитині та її сім’ї. Вона передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію неповнолітніх в сім’ї патронатних вихователів. Якщо неможливо повернути дитини у свою сім’ю, для неї шукатимуть нову люблячу родину.
У міській раді повідомили, що патронатним вихователем може стати повнолітній громадянин України, який має досвід виховання дітей й відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання й реабілітації неповнолітніх у своєму домі.
Охочим стати патронатними вихователями, потрібно звернутися до Вінницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за тел. (0432) 67-04-60. Там спеціалісти нададуть всю необхідну інформацію, розкажуть, який пакет документів потрібно зібрати для подачі заяви на кандидата у патронатні вихователі. Після цього треба пройти спеціальне навчання.
– Після прийняття рішення органом опіки та піклування Вінницької міської ради про створення патронатної сім’ї, родину ставлять на облік. І як тільки з’являються діти, які потребують тимчасового догляду, їх направляють в сім’ю патронатного вихователя, – йдеться у повідомленні.
Поширені запитання
Кого можуть влаштувати до сім’ї патронатного вихователя?
До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме: новонароджені діти, яких залишили в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі. Також це – підкинуті, знайдені діти та безпритульні; діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров‘ю. Крім того, діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження.
До сім’ї патронатного вихователя можуть влаштувати дітей, батьки або особи, які їх заміняють, померли або ж зникли безвісти; а також інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім‘ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.
Який термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя?
Оптимальний термін перебування дитини в патронатній сім’ї визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках, за рішенням органу опіки та піклування, термін перебування під патронатом може бути продовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.
Скільки дітей може бути одночасно влаштовано в сім’ю патронатного вихователя?
Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються виключно діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами, або до влаштування під патронат проживали в одній родині. Це принципово, тільки так можна здійснювати індивідуальний догляд, який відповідає потребам дитини.
Як буде здійснюватися фінансування послуги патронату над дитиною?
Утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя здійснюються за рахунок коштів місцевих бюджетів у розмірі та порядку, визначених Кабінетом Міністрів України.
За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує:
– грошове забезпечення в розмірі 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб;
– соціальну допомогу на утримання та виховання дитини в розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини.
Фото – famlawmd.com
Дякуємо!
Тепер редактори знають.