У Вінниці створять комісію з питань видачі довідок про рівень володіння державною мовою

15:26
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

У Вінниці створять комісію з питань видачі довідок про рівень володіння державною мовою. Ці довідки потрібні тим, хто прагне отримати українське громадянство, і кому потрібно засвідчити, що вони володіють чи розуміють державну мову в достатньому для спілкування обсязі.

Рішення про створення такої комісії прийняли вчора, 18 квітня, на засіданні Виконкому Вінницької міської ради. Як пояснила головний спеціаліст Відділу виховання та позашкільної роботи Департаменту освіти Марина Грішина, яка й займалася підготовкою цього рішення, комісія з питань видачі довідок потрібна для того, щоб уникнути можливості вгадування тесту.

– Раніше особа, яка порушила клопотання щодо прийняття громадянства України і хотіла отримати довідку про рівень володіння державною мовою, зверталася до Прозорого офісу, складала там тест, і за результатами цього тесту їй видавали довідку щодо рівня володіння мовою. Є два рівня: або людина розуміє державну мову, або володіє нею, – розповіла Марина Грішина. – Але ми побачили, що це не є досить дієвим, тому що людина може просто механічно вгадати відповіді на запитання у цьому тесті. Тому, щоб удосконалити цей механізм, ми вирішили змінити формат цього іспиту.

Зі слів Марини Грішиної, щоб отримати таку довідку, потрібно буде так само звернутися до Прозорого офісу, прийти у визначений день і скласти іспит, який тепер складатиметься не лише з письмової, а й з усної частини.

– Письмова частина складатиметься з такого ж тесту, що й раніше: людина читає текст і потім відповідає на запитання. А під час усної частини Комісія буде ставити запитання, для того, щоб зрозуміти, чи дійсно людина володіє мовою, чи розуміє те, що її запитують, на скільки вона може висказати свою думку… Власне, за результатами і усного, і письмового тесту будемо видавати довідку про рівень володіння державною мовою, – зазначила Марина Грішина.

Відомо, що комісія складатиметься з чотирьох членів (це будуть представники Департаменту освіти та вчителі української мови закладів загальної середньої освіти Вінниці), а очолить її директорка Департаменту Оксана Яценко.

У 2018 році у Вінниці було видано 37 довідок про рівень володіння державною мовою, у 2017 році – 40. Зі слів Марини Грішиної, щодо їх отримання зверталося більше людей, але ті, у кого рівень володіння державною мовою виявився недостатнім, довідки не отримали.

Відповідно до статті 9 Закону України “Про громадянство України”, іноземець або особа без громадянства можуть бути за їх клопотаннями прийняті до громадянства України. Умовами прийняття до громадянства України є (одночасне виконання):
– визнання і дотримання Конституції України та законів України;
– подання декларації про відсутність іноземного громадянства (для осіб без громадянства) або зобов’язання припинити іноземне громадянство (для іноземців);
– безперервне проживання на законних підставах на території України протягом останніх п’яти років;
– отримання дозволу на імміграцію;
володіння державною мовою або її розуміння в обсязі, достатньому для спілкування;
– наявність законних джерел існування (джерело – dmsu.gov.ua).

Ілюстративне фото – Главком

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.