-
01 Листопада/ 12:59
Vinnytsia
Публікація01.11.1912:59
У Вінниці створять “Археологічний атлас” з базою міських археологічних пам’яток
У Вінниці затвердили “Програму розроблення містобудівної та іншої документації загальноміського перспективного значення на 2020-2022 роки”. Одним із важливих заходів Програми є створення “Археологічного атласу території Вінницької міської об’єднаної територіальної громади”.
Відповідне рішення про затвердження зазначеної Програми підтримали депутати Вінницької міської ради під час чергової сесії сьогодні, 1 листопада.
Відомо, що Атлас міститиме базу археологічних пам’яток із врахуванням приєднаних в 2015 році територій та Десни. “Атлас стане інструментом поетапного дослідження культурного шару в межах територій зони охорони археологічного культурного шару, а також територій, що є пам’ятками культури на теренах Вінниці; приведення цього процесу до норм чинного законодавства”.
Коли директор департаменту архітектури та містобудування міської ради Яків Маховський зачитував інформацію про проект рішення для затвердження Програми, міський голова Сергій Моргунов зазначив, що Департаменту потрібно звернути увагу на те, як здійснюється реконструкція історичних будівель в центральній частині міста.
– Тому що я спостерігаю ситуацію, що деякі об’єкти, особливо ті, що в спільній комунальній власності, фактично знищуються. Так чи ні? Тому будь ласка, звертайте на це увагу, і належним чином відпрацьовуйте згідно з чинним законодавством.
А якщо ми говоримо про “Археологічний атлас”, то ми маємо достатньо інтенсивно попрацювати в цьому напрямку. Тим більше, що з точки зору архітектурної спадщини ми ще почали працювати з 2015 року, коли почали проводити археологічні розкопки. Тому всі ці речі потрібно ефективно застосовувати, і не тільки в центральній частині міста. В нас є території, які теж потребують уваги: і на Сабарові, і в районі 10-го мікрорайону.
Міський голова сказав, що збереження культурної спадщини, й зокрема в центральній частині міста – дуже важливе питання, тому й має бути підтримане рішення про створення Археологічного атласу. Врешті відбулося голосування і Програму підтримали 46 народних обранців.
Як згодом розповів журналістам головний архітектор Євген Совінський, програма створена для того, щоб вирішити спірні питання щодо об’єктів археологічних досліджень, оскільки ситуація з комплексним підходом до таких досліджень наразі є складною. Фактично, Атлас являтиме собою графічний додаток, що міститиме передусім детальний план території та список дій, що мають бути виконані на цій території.
– Саме ця програма археологічних досліджень була названа “Археологічний атлас міста Вінниці”. (Програма) передбачає комплексний підхід до вирішення питань, які території є пріоритетними в дослідженні, а які території можуть зачекати наступного етапу. Як результат створення “Археологічного Атласу” буде в наступних роках чи продовження створення цієї програми чи, вже безпосередньо за цієї програмою, проведення археологічних досліджень.
Тип досліджень визначатиметься залежно від тих об’єктів, які будуть обрані, що визначатиме робоча група. Буде створено колектив, де головна роль відводитиметься науковцям – вони ставитимуть завдання, що пов’язані з археологією міста.
Як зазначає міська рада, до створення атласу планується долучити спеціалістів Вінницького обласного краєзнавчого музею, сектору охорони культурної спадщини УКіМ Вінницької ОДА, ВДПУ ім. М.Коцюбинського, Державного архіву Вінницької області, Центру історії Вінниці.
“Після затвердження базової структури атласу має бути створено Програму археологічних досліджень. Завдяки якій можна буде проводити ефективне археологічне, історичне дослідження об’єктів та територій центрального історичного ареалу Вінниці, у тому числі підземної спадщини міста”.
Фото Марини Сербінович
Дякуємо!
Тепер редактори знають.