У Вінниці стартувало жеребкування до програми “Муніципальне житло”

18:44
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці стартувало жеребкування до програми “Муніципальне житло”. Йдеться про будинок, який зведуть у мікрорайоні Поділля по вул. Анатолія Борняка, 8.

Як повідомили на сайті Вінницької міської ради, жеребкування розпочалось сьогодні, 25 травня. В рамках Програми у цьому муніципальному будинку реалізується 75 квартир, які розділені по квотах. Вони передбачені для людей з інвалідністю, тих, хто працює у сфері охорони здоров’я та освіти, багатодітних сімей, учасників АТО/ООС та інших.

– У цьому році на цих 75 квартир дуже велика популярність – на них надійшло 276 заяв. І вперше на квоту для осіб з інвалідністю I групи надійшло три заяви. Тому ми вийшли з пропозицією до виконкому міської ради, оскільки у нас не було заяв на квоти для членів сімей загиблих учасників АТО, щодо перерозподілу на користь осіб з інвалідністю I групи. Тож три людини з інвалідністю гарантовано стали учасниками Програми, – зазначив Андрій Очеретний, заступник вінницького міського голови.

Також повідомляється, що жеребкування проводилось серед медиків та освітян, яких зареєструвалась 61 людина. Для них в майбутньому муніципальному будинку було передбачено квоту в обсязі 33 квартири (28 однокімнатних і 5 двокімнатних).

Відомо, що вартість квадратного метра у муніципальному будинку по вул. Бортняка становить 16 900 гривень. Зі слів заступника міського голови, це найнижча ціна з аналогів по прилеглих територіях.

– Цього вдалось досягти завдяки тому, що земельну ділянку передали на КП “Вінницький фонд муніципальних інвестицій” безкоштовно. Крім того, земельна ділянка забезпечена інженерними мережами. Також ми хочемо побудувати цей будинок якнайшвидше, щоб менше створювати незручностей тим людям, які живуть на прилеглій території. Нагадаю, що поряд розташована гімназія №24 та дитячий садочок №7, що додає привабливості об’єкту і створює більш зручні умови проживання для майбутніх мешканців, – зазначив Андрій Очеретний.

Програма “Муніципальне житло Вінницької міської територіальної громади” діє вже 12-й рік. За цей час було заселено 805 квартир. Загалом було збудовано 10 багатоквартирних житлових будинків. Щоб забезпечити прозорість процесу визначення учасників Програми, по кожному об’єкту проводиться жеребкування. 
_
За умовами Програми “Муніципальне житло Вінницької міської територіальної громади”, від 30% (залежно від можливостей) людина має внести власним коштом, решта – до 15 років – це кредит (в державному “Укргазбанку”). Кредит надається також на пільгових умовах: якщо перші п’ять років – 9,99% у гривні (зазначається, що це одна з найнижчих ставок в Україні), а якщо після 5 років – це вже 13%.
_
Ключовим є те, що коли учасник отримує кредит на залишок вартості квартири, у заставу йде саме квартира, яку споруджують. (джерело – vmr.gov.ua).

Фото – vmr.gov.ua

Читайте також: Наступне «Муніципальне житло» у Вінниці планують побудувати по вулиці Бортняка

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.