У Вінниці стартувала акція «Дорога українського прапора шляхами Європи»

17:50
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці сьогодні, 14 травня, стартувала акція «Дорога українського прапора шляхами Європи». В її межах прапори України мають пронести від стартової точки Подільського шляху Святого Якова у Вінниці до іспанського міста Сантьяго-де-Компостела.

Як повідомляється на сайті Вінницької міськради, прапорів два – один подарують на кінцевій точці маршруту (на ньому зображено Вінницю як крайню східну точку Шляху), а інший (фрагмент прапора-рекордсмена з Сум, розгорнутого у 2023 році на довжині 156 метрів) передадуть назад до України, у Вінницю, звідки все й почалося.

Крім цього організатори розробили «паспорт українського прапора», в якому будуть ставитись печатки про проходження на кожному з відрізків шляху. Ініціатором цієї акції є Роман Степаненко – українець, який останні 10 років проживає у м. Карлсруе, що є містом-побратимом Вінниці.

Минулого року Роман разом з дружиною пройшли 200 кілометрів португальським шляхом святого Якова, дорогою розповідаючи іншим паломникам і про українську ділянку. На початку червня вони разом з вінничанкою Наталією Кох планують пройти нову ділянку Каміно-де-Сантьяго з міста Ферроль. На території України до ініцативи долучились координатори маршруту Camino Podolico, а також голова ГО «Моя Северинівка» Владислав Підгаєць.

На першому відрізку з Вінниці до Гнівані прапор пронесли студенти Вінницького державного педагогічного університету імені Коцюбинського під супроводом завідувача кафедри географії цього університету Володимира Канського. Вони залишили на прапорах свої автографи та відмітки і передали естафету новій групі мандрівників.

Вказано, що наступними точками передачі на Подільському шляху святого Якова будуть Жмеринка, Северинівка, Бар, Ялтушків, Віньківці, Маліївці, Дунаївці і Кам’янець-Подільський. Далі прапори України подорожуватимуть європейськими шляхами святого Якова.

Фото ВМР