У Вінниці спецслужби рф вербували українських підлітків для антисемітських провокацій

10:12
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Дніпрі, Львові, Вінниці та на Житомирщині спецслужби рф вербували українських підлітків для антисемітських провокацій у різних регіонах. 

Як повідомляє Управління СБ України у Вінницькій області, у Дніпрі, Львові та Вінниці викрили місцевих учасників підконтрольного рф Телеграм-каналу. Це четверо школярів місцевих закладів освіти. Також працівники СБУ задокументовали як представники російських спецслужб закликали їх до актів вандалізму на місцях пам’яті жертв Голокосту.

На Житомирщині теж викрили 15-річного школяра з міста Радомишль. Його тривалий час психологічно «обробляли» через інтернет. Представники країни-агресора вимагали від хлопця нанести антисемітські написи на одному з меморіальних знаків на території області. Пізніше такі провокативні зображення знайшли на стінах декількох приватних будинків.

Зазначено, що до складу групи входили 13 – 17-річні учні місцевих шкіл. Для їх дистанційного вербування спецслужби рф створили молодіжний праворадикальний Телеграм-канал. Там російські адміністратори використовували психологічні маніпуляції та закликали українських підлітків до вчинення актів антисемітизму у їхніх населених пунктах.

Провокації мали бути у вигляді нанесення образливих написів на пам’ятних місцях та підривів там з використанням саморобних вибухових пристроїв. Також учасникам спільноти пропонували публікувати фото- та «відеозвіти» провокацій. Отримані медіафайли російські спецслужби поширювали у закордонних ЗМІ як фейкові публікації для дискредитації України.

 

Під час обшуків за адресами проживання підлітків виявили: комп’ютери та мобільні телефони із фотозвітами провокацій на користь рф, компоненти для кустарного виготовлення вибухівки.

Наразі триває розслідування у межах кримінального провадження, розпочатого за трьома статтями Кримінального кодексу України:

– ч. 2 ст. 297 (наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого);
– ч. 1 ст. 300 (ввезення, виготовлення або розповсюдження товарів, які пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію);
– ч. 1 ст. 436-1 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів).

Фото – зі сторінки Управління СБ України у Вінницькій області у Facebook