Схили біля озера Миру, де минулого року зробили благоустрій території, укріплюють травою. Про це повідомили робітники на території Дому Євангелія та підтвердили у Департаменті комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради.
Ремонт цієї зони благоустрою завершили наприкінці минулого року. Там встановили лавки, урни та вуличне освітлення, а також розрівняли ґрунт та кронували верби. А для того, щоб нова зона відпочинку виглядала привабливіше, з боку лісопарку робітники зробили насип ґрунту, аналогічний до того, який розташований з іншого боку озера (для симетрії). Однак кілька останніх тижнів у Вінниці дощить, ґрунт із нового насипу почало змивати на тротуар, і вінничани почали скаржитися на це у соціальних мережах.
Втім, на місці усе виглядає не так вже й погано. Про значні зсуви ґрунту та його зсипання у воду точно не йдеться, але прибиральники все ж мають клопіт.
Жінка, яка представилася Ніною Павлівною, розповіла, що замітає цю територію щодня, але два останні тижні, відколи йдуть сильні дощі, мусить зішкрібати бруд зі швів на тротуарній плитці, адже він так просто не вимітається. За цим заняттям ми її й застали: схилену й зі шматком дерева у руці.
Тут уже травою воно тримається (показує на схил ліворуч від Дому Євангелія – авт.), а там… Ось ці дощі пішли сильні, і все болото на тротуарі. Але там теж траву засіяли. Я сама бачила. Вже два тижні, може й більше. Якраз до цих дощів. А лило так, що рівчаки були на тій землі. Ви ж бачите, яка там дорога, – розповіла Ніна Павлівна. – Я тут ковиряю патичками щілини, а туди не знаю – не виковиряєш його. І що їй робити тій плитці?… Там щоб трішки бордюр вищий, то краще було б.
Варто зауважити, що трава подекуди сходить ледь-ледь, і не лише на новому схилі, а й на території, яку розрівняли під час ремонту восени.
Так само, як і на зливи Ніна Павлівна жалілася на вінничан, які йдуть з лісопарку і не чистять взуття від болота, або вигулюють собак з брудними лапами просто по бетонних конструкціях.
Он, бачите, люди йдуть з лісу – об травичку ноги витерли, – підмітила Ніна Павлівна. – То візьміть перед плиткою витріть те болото… А він мені зранку прийшов і каже: ви не замітали тут. То тут треба мести зранку до вечора.
Про те, що на території сіяли траву, ми дізналися й від людей, які працювали зранку на території Дому Євангелія. Коли ми зійшли з тротуару для кращого кадру, молодий хлопець підбіг до паркану, гукнув і попросив нас “не топтатися, бо там сіяли траву”. Крім того він додав, що так багато хто робить, коли намагаються сфотографуватися біля квітучих дерев.
Також ми зателефонували до Володимира Ніценка, директора Департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради. Він підтвердив, що траву на території поблизу озера Миру сіяли восени, а також 12 квітня цього року. З його слів, цим займається підрядна організація за умовами договору. Ними, зокрема, й було передбачено засів території газоном і укріплення схилів травою.
По укріпленню схилів є різні технології, – пояснив Володимир Ніценко. – Це можна робити георешіткою, яка утрамбовується, закріпляється зі спеціальним наповнювачем, далі укладається ґрунт і трава. Але це дороговартісний проект. Другий варіант – можна укласти газонні рулони вже готові, закріпити їх, утрамбувати… Тут теж можна було б говорити про зсуви ґрунту і все таке, поки трава не укоренилася. І це теж дорого.
– Ми вибрали найпростішу і бюджетну технологію – це коли траву сіють, утрамбовують, вона природним чином виростає і укорінюється. Але для того, щоб зробився природний килимок, потрібен час і відповідний догляд. Була злива, але наслідки цієї зливи ми усунули. Тому дайте природі час, нехай укорениться трава, і буде все нормально. Потрібно набратися терпіння, – розповів директор Департаменту.
Він зауважив, що на роботи по влаштуванню газону місто додаткові кошти не витрачає, адже “привести територію в повний порядок” і виконати всі роботи має підрядна організація. Також Володимир Ніценко зазначив, що підрядник від робіт не ухиляється, тож якщо буде потрібно, додатково підсіє траву.
Нагадаємо, що тендер на капремонт цієї території виграло ТОВ “Підприємство “Агропродсоюз”. Як пояснив раніше міський голова Сергій Моргунов, спочатку вартість проекту становила близько 25 мільйонів гривень. Але згодом, через таку високу вартість, до проекту внесли зміни, і сума зменшилась до майже 8 мільйонів гривень.
Фото Ольги Мірошниченко
Дякуємо!
Тепер редактори знають.