У Вінниці шукають “Точки взаємодії” між владою та громадою. ФОТОРЕПОРТАЖ

16:09
Автор: admin
Become a Patron!

Із самого ранку суботи, 17 грудня, у вінницькій “Галереї ХХІ” (“Інтершик”), розпочався останній масштабний форум місцевих громадських активістів та представників влади у 2016-му році.

На “Точках взаємодії” вінницькі чиновники та представники громадських організацій намагалися вирішити, яким стане перший вінницький NGO-хаб та що взагалі потрібно робити, аби спілкування місцевих громадських організацій з міською владою стало більш конструктивним.

“Владу Вінниці навряд чи можна звинуватити в тому, що вона ігнорує потреби та звернення громадських активістів. Однак сьогодні місто не має єдиної платформи, цієї єдиної точки, якщо хочете, куди могли би звертатися громадські організації для вирішення своїх питань. Ми маємо створити цю точку, починаючи відсьогодні”, – сказала під час презентації форуму регіональний координатор Інституту “Республіка” Христина Коваленко.

Попри те, що потребу створення окремого відділу чи департаменту в структурі ВМР ніби підтримала більшість присутніх, були й такі, хто не бачить в цьому особливої потреби.

“Я не думаю, що варто  обов’язково створювати окрему структурну одиницю для таких потреб”, – сказала лідер вінницького ГО “Вісь” Світлана Дубина.

“Зазвичай ми знаходимо спільну мову з більшістю департаментів. Однак є побажання, аби чиновники не ділили громадські організації на “правильні” та “неправильні”. Слід визнати, що є певні преференції деяким. Хоча, на мою думку, потібно в першу чергу прислухатися до тих, хто критикує: можливо, саме там можна знайти якесь цінне зерно”, – вважає активістка.

Водночас Раїса Панасюк, котру нещодавно уряд призначив Уповноваженою з прав людей з особливими потребами, переконувала, що у питанні взаємодії влади та громадських організацій, Вінниця – однозначний лідер в Україні.

“Я пишаюся нашою співпрацею з виконкомом міської ради: на відміну від багатьох інших міст від нас не тікають, не ховаються, а навпаки залучають в якості партнерів та консультантів. З інших міст приїжджають до Вінниці і дивуються, як нам вдається дружити з владою. А ми справді дружимо і ми спільно робимо щось для цього міста з любов’ю та зі щирістю. У людей зараз є великий запит на добро та любов – потрібно давати це людям”.

Після багатьох позитивних відгуків присутніх у президії форуму, мікрофон з рук міського голови Сергія Моргунова “несанкціоновано” забрав чоловік літнього віку, котрий вийшов на центр зали і почав сипати звинуваченнями на адресу міської влади. З його слів, чиновники не виконали обіцянки встановити в центрі міста черговий пам’ятник Тарасу Шевченку, не відремонтували комунальну баню та не збудували міст до острова Кемпа, а ще – не з’явилися на круглий стіл “Як зупинити війну” і не покликали туди Президента Порошенка.

Після цього виступу Сергію Моргунову повернули мікрофон для відповіді.

“Як видно вже з попередньої репліки, такий комунікаційний майданчик між громадою та владою на наших очах вже почав створюватися, ніхто не забороняє піднімати будь-які, в т.ч. і болючі питання. У Вінниці існує близько тисячі громадських організацій, і всі вони можуть звернутися до міської ради зі своїми пропозиціями. Але всі “хотєлки” ми не можемо задовольнити фізично, тому потрібно структурувати такі пропозиції. Я сподіваюся, що цей форум такій справі допоможе”.

“Щодо кроків, які ми зробили в першу чергу – наприклад, досить успішною стала програма конкурсу грантів для громадських організацій. У 2013 році на неї у бюджеті було виділено 250 тисяч гривень і одразу ж надійшло досить багато пропозицій. З кожним роком ми збільшуємо цей фонд і у 2016 році він становив вже 700 тисяч гривень, на 2017 рік у проекті бюджету ми закладаємо 800 тисяч гривень», – каже міський голова Сергій Моргунов.

Після подібного не нудного початку, учасники форуму розійшлися по групах для проведення панельних дискусій: якою, власне, зробити цю “точку взаємодії”, які вона повинна визначити пріорітети і дати можливості для ГО та чиновників. За тим учасники форуму перейдуть до найцікавішої частини заходу: визначення концепції майбутнього NGO-хабу, який має відкритися вже навесні на вул. Пушкінській у приміщенні площею 200 квадратних метрів.

“Ми вже проводили з цього приводу попередні консультаці з громадськими активістами: хось вважає, що це має бути класичний коворкінг, хтось хоче зробити з цього місце зустрічі активістів з мешканцями міста, хтось хоче розділити цей простір на окремі зони для різних організацій”, – пояснює модератор форуму, директор Інституту Розвитку Міст Аліна Дяченко.

Сьогодні ми зберемо всі ці пропозиції, а відтак зрозуміємо, в яких точках перетинаються інтереси усіх присутніх. І на основі цієї інформації вже наступна робоча група випрацює цілісну концепцію цього хабу”.

Фото Андрія Завертаного

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.