У Вінниці Римсько-Католицька Церква орендуватиме частину архітектурної пам’ятки в центрі міста

11:53
Автор: Олеся Яненко
Become a Patron!

У Вінниці Римсько-Католицька Церква орендуватиме частину приміщень колишнього Єзуїтського монастиря. Ця будівля, де зокрема розташований Державний архів Вінниччини, є пам’яткою архітектури національного значення.

Таке рішення погодили на виконкомі Вінницької міської ради. Відтак, приміщення загальною площею 15,85 квадратних метрів (приміщення 33 та частина приміщення 34) першого поверху триповерхової будівлі Державного архіву Вінницької області передадуть в оренду Релігійній Організації «Курія Кам’янець-Подільської Дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні». Термін оренди – 20 років.

Ілюстративне фото, Державний архів Вінницької області

Як ідеться в документі, раніше ці приміщення були в користуванні цієї ж організації, але на підставі договору позички з правом безоплатного користування майном. Цей договір було погоджено розірвати.

Будівля, що розташована на площі Тараса Шевченка, 1, є пам’яткою архітектури та містобудування національного значення. Наразі тут розташований Державний архів Вінниччини. Свого часу тут розміщувався Єзуїтський монастир, також раніше будівля виконувала функції міської фортеці.

Читайте також: Квітчасті зошити та кримінальні справи: у Вінниці показали архіви в межах «Днів європейської спадщини». ФОТОРЕПОРТАЖ

Головне фото – Україні Інкогніта

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.