× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці розробили інвалідний візок з дистанційним керуванням через смартфон

19:01
Автор: Андрій Качор

Фахівці з Української Кібернетичної Лабораторії, що у Вінниці, створили контроллер для електричних інвалідних візків, який може значно полегшити пересування людей з особливими потребами.

Візок, обладнаний таким контроллером, дозволяє людині за допомогою смартфону “викликати” до себе сам візок, і таким чином позбавляє людину з особливими потребами необхідності сторонньої допомоги. Винахід презентував сьогодні представник УКР Сергій Агєєв під час обласного форуму “Створюємо світ без бар’єрів”, що відбувся у Вінниці.

За словами Агєєва, аналогів такому контроллеру в Україні поки немає, а за кордоном наразі лише ведуться схожі розробки. Невдовзі пристрій планують удосконалити, навчити його виявляти нерівності на дорогах і самостійно їх об’їжджати, автоматично маневрувати у вузьких проїздах та дверних проходах, самостійно приїжджати до зарядної станції, коли акумулятори візка почнуть “сідати”.

“Наша мета поступово зробити так, аби візок міг пересуватися за допомогою автопілоту, за GPS-навігатором – як найновіші автомобільні розробки”, – стверджує представник компанії-розробника.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.