У Вінниці розпочали опитування щодо найменування однієї з малих річок на П’ятничанах

16:00
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці розпочали опитування щодо найменування однієї з безіменних малих річок. Водойма починається за Центральним парком ім. Леонтовича, звідки протікає через П’ятничани до ставу у парку Ґрохольських та далі до Південного Бугу.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці “Малі річки Вінниці”.

– В цій малій річці та просторах поблизу ми справді бачимо потенціал та найперше завдання — віднайти її ім’я. Завдяки членкині Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки Вінниці, докторці історичних наук Тетяні Кароєвій та Музею Вінниці вдалось дізнатися, що річечку раніше місцеві мешканці називали струмком Федора Черниша, який мав землю поряд з володіннями Ґрохольських на П’ятничанах, – йдеться в повідомленні.

Тому вінничанам пропонують обрати вдалу назву для цієї малої річки з трьох запропонованих варіантів: Чернишка, Чернишівка або Федорівка.

Вказано, що присвоєння назв усім малим річкам міста прописано у Концепції розвитку малих річок-2035, яку раніше затвердила Вінницька міська рада. Передбачається, що це допоможе надати річкам ідентичності, тож водойма не сприйматиметься як “тимчасовий потічок”, “який не стане на заваді засміченню чи забудові”.

Надалі планується встановити вказівник поблизу кожної річки, аби допомогти мешканцям відкривати для себе шляхи вздовж річок.

Опитування триватиме до 12 листопада 2023 року. Долучитись до нього можна ТУТ.

З концепцією парку Ґрохольських та потенціалом його розвитку можна ознайомитись ТУТ.

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.