У Вінниці рідні фельдшерки, яка померла від COVID-19, отримають 1,5 мільйона компенсації

10:41
Автор: Катерина Дядюк
Become a Patron!

Родина старшої фельдшерки першої підстанції Вінницької “швидкої допомоги”, яка інфікувалася на роботі й померла в наслідок COVID-19, отримає 1,5 мільйона гривень компенсації від держави.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив Сергій Борзов, голова Вінницької ОДА. Він зазначив, що це був перший випадок смерті інфікованого медпрацівника в області – 1 липня. Відтак, її родина отримає компенсацію у 750-кратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

– Але ще місяць треба зачекати. Коли набере законної сили вчорашнє рішення Вінницького міського суду. Криміналу там нема. Цього вимагала процедура: потрібно було довести, що на момент смерті сім’єю померлої є лише донька, – повідомив Сергій Борзов. 

Відповідно до ст. 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” розмір прожиткового мінімуму у 2020 році становить на одну особу в розрахунку на місяць: із 1 січня – 2027 грн; із 1 липня – 2118 грн; із 1 грудня – 2189 грн (джерело – ebskiev.com).

Зі слів голови ОДА, існує певний порядок розслідування професійних смертей. Тож компенсація виплачується лише у тому випадку, якщо буде доведено, що медпрацівник був інфікований на робочому місці, а не в побуті. Спеціальна комісія Управління Держпраці з розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком засідала тричі. В результаті там довели, що заразилась жінка саме на роботі.

– Медикам, які отримали інвалідність унаслідок коронавірусу, теж виплачують компенсації. У разі смерті гроші отримує сім’я, – такий Закон у травні ухвалила Верховна Рада. За чотири місяці таких сімей на Вінниччині уже 9… По трьох випадках завершилось комісійне розслідування, – повідомив Сергій Борзов. 

Голова ОДА також повідомив, що за останню добу у Вінницькій області COVID-19 інфікувалися 19 медпрацівників. Всього за час пандемії на Вінниччині захворіло 1283 медпрацівники (одужали 809, інфіковані 465). Більшість хворих, з його слів, – медсестри (575), за ними – лікарі (505) та молодший медперсонал (182).

Фото – i.obozrevatel.com

Читайте також: Коронавірус COVID-19 на Вінниччині. Статистика, карта поширення

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.