У Вінниці просять реставрувати “Шоколадний будинок”. ПЕТИЦІЯ

16:20
Автор: Ольга Каплун

У Вінниці просять реставрувати “Шоколадний будинок”. Відповідну петицію про реставрацію “Шоколадного будинку” або будівлі колишнього поштамту по вулиці Симона Петлюри опублікували сьогодні. Наразі будівля закинута.

Петицію про реставрацію “Шоколадного будинку” подала сьогодні, 30 листопада, вінничанка Наталія Баланюк. Вона просить виділити кошти на реставрацію, оскільки він може стати не лише туристичною родзинкою міста, але й культурним об’єктом:

 

Пропоную НАРЕШТІ виділити кошти на реставрацію “Шоколадного будинку” (навпроти музею Вінниці), адже він може стати не тільки туристичною родзинкою міста(бо він гарний), але й культурним об’єктом. Там можна було б проводити молодіжні, і не тільки “Віденські бали” з прекрасними бальними танцями для тих, хто прагне спілкування, краси та вишуканості. Облаштувати кімнати для занять в цікавих гуртках для різних вікових груп, проведення благодійних виставок зі збором коштів на різні загальноміські потреби. Цей будинок, з його надзвичайною історичною атмосферою, міг би стати осередком об’єднання громадян нашого міста.
Вінничани – підтримайте облаштування центру нашого об’єднання! – йдеться в тексті петиції.

Наразі петицію підтримало 27 осіб із 350 необхідних.

Підтримати петицію можна за ЦИМ посиланням.

Нагадаємо, що нещодавно в рамках цьогорічного фестивалю “AIR Fest” у “Шоколадному будинку”, або закинутій будівлі колишнього поштамту відбувся перформанс Гліба Зельгіна site-specific “Get Postal”.

Також нагадаємо, що торік земельну ділянку, разом з будівлею передали у власність Вінницької міської ОТГ розпорядженням Кабміну від 19 серпня.

Цей будинок також є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Будинок було споруджено у період між 1914 та 1916 роками. Вважається, що спроектував будинок Мойсей Ваксман, але існують гіпотези, що без впливу Артинова тут також не обійшлось. Двоповерхова будівля належала водночас міській думі та родині Ваксманів. Позаяк як кошти на будівництво виділили й ті, й інші, будівля стала спільною. На першому поверсі облаштували поштове відділення та телеграф, а другий поверх був приватною власністю Ваксманів.

Як ми писали раніше, Поштамт проіснував тут до початку 90-х, з того часу будівля закинута. В середині 90-х орендарем будинку стала Вінницька торгово-промислова палата. Тоді ж організували проведення протиаварійних та консерваційних робіт: демонтували аварійні конструкції, розібрали прибудови, укріпили внутрішні перекриття залізобетонними плитами, відремонтували дах, який до того був зруйнованим. Завдяки цьому будинок досі стоїть.

Вінницький “Шоколадний будинок” є чудовим зразком архітектурного модерну початку ХХ століття.

Фото – архів “Vежі”

Читайте також: Вінницький «Шоколадний будинок» – який ми бачимо, але не помічаємо

Читайте також: Садиба Львовича та “Шоколадний будинок”: Кабмін передав у власність Вінниці дві пам’ятки архітектури

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.