У Вінниці просять перейменувати вулиці, які названі на честь російських та радянських діячів. ПЕТИЦІЯ

12:51
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

У Вінниці просять змінити назви вулиць, скверів, площ та провулків, які названо на честь російських діячів політики, літератури та мистецтва та які не мають відношення ні до Вінниці, ні до України. Також автор петиції вимагає розпочати процес дерусифікації міста за встановленою законом процедурою.

Відповідну петицію сьогодні, 24 березня, зареєстрував вінничанин Михайло Шатохін.

Автор петиції, зазначає, що “після 2014 року Україні вдалося реалізувати політику декомунізації, тобто частково відчистити нашарування комуністичних власних назв. Однак тепер настав час дерусифікації та деколонізації”:

У 2014 році Російська Федерація розпочала гібридну агресію та окупувала частину нашої держави, але 24 лютого 2022 року вона розпочала вже відкриту війну, направивши сотні тисяч військових на територію України. Мета цієї війни – повернути Україну під владу Кремля, встановивши над нею контроль, та фактично знищити нашу націю. Російська імперія і Радянський Союз утримували контроль над Україною не тільки військово-політичними засобами, але також за допомогою культурної експансії.

Одним із інструментів створення спільного культурного простору був уніфікований реєстр власних назв, зокрема міст, областей, вулиць, скверів, площ, установ тощо, що чітко маркував ареал так званого “російського/радянського світу”, за який зараз активно бореться Кремль. Після 2014 року Україні вдалося реалізувати політику декомунізації, тобто частково відчистити нашарування комуністичних власних назв. Настав час дерусифікації та деколонізації.

Багато вулиць, площ, скверів, провулків та установ нашого міста названо на честь російських діячів політики, літератури та мистецтв, які жодним чином не мають відношення до Вінниці та України загалом. Ці назви є результатом політики побудови спільного загальноросійського та загальнорадянського культурного простору. Алєксандр Пушкін ніколи не був у Вінниці та не має жодного відношення до української культури. Так само, як Лев Толстой, Салтиков-Щедрін, Алєксандр Блок тощо.

Це не питання якості праць російських діячів чи митців. Проблема в тому, що їхні імена в наших топонімах не лишили простору для увіковічення імен тих, хто безпосередньо поклав власне життя заради становлення України та української культури.

Кожного року, 14 жовтня, на будівлі Вінницької ОДА вивішують червоно-чорний прапор, але немає жодної вулиці, названої ім’ям діячів Повстанської Армії, які відчайдушно боролись за незалежність Української держави. Але у Вінниці є вулиця імені радянського генерала Ватутіна, який загинув у сутичці з підрозділом УПА.

Також вважаємо недоречним мати згадки в нашому місті таких назв, як “Воїнів-інтернаціоналістів”, які увіковічнюють збройні агресії радянських часів. Україна ніколи не вела загарбницьких війн. Такі цілі, як “перемога комунізму у всьому світі” або “визволення народів” спадали на думку лише хворому більшовицькому керівництву, яке терором втягувало купу країн та народів в безглузді конфлікти. На відміну від росіян з їхньою тваринною українофобією, ми не сповідуємо русофобії, а лише вказуємо на недоречність увіковічнення у назвах міста тих осіб, що ніяким чином не мають відношення до нашої історії та культури.

В історії України достатньо багато діячів, які гідні того, щоб на їхню честь називати вулиці Вінниці. У ці дні в нас з’являються нові герої, що жертвують своїми життями за нашу країну. Це їхню пам’ять ми зобов’язані увіковічити. Окрім цього, на гідне пошанування заслуговують видатні діячі історії та культури України загалом, які в радянський період перебували під забороною. Вимагаємо розпочати процес дерусифікації міста за встановленою законом процедурою, – йдеться в петиції.

Вулиця “Воїнів-інтернаціоналістів”, яку пропонується перейменувати

Вінничанин пропонує список вулиць, які, на його думку, необхідно перейменувати. Це, зокрема, вулиця Блока, Павлова, Ватутіна, Бестужева, Воїнів-Інтернаціоналістів, Успенського, Грибоєдова та інші.

Також до цього списку увійшли вулиці та провулки Гагаріна, Гоголя, Достоєвського, Льва Толстого та Покришкіна. Більшість імен – радянські або російські, які не мають відношення до України, або навпаки, як вулиця Московська – є “столицею країни-терориста, країни агресора”.

Окрім цього автор петиції пропонує перейменувати площу Гагаріна. З повним списком вулиць можна ознайомитись за ЦИМ посиланням.

Площа Гагаріна, яку також автор петиції пропонує перейменувати

Наразі петицію підтримало 17 осіб із 350 необхідних. Збір підписів триватиме ще протягом 14 днів.

Підтримати петицію, а також ознайомитися з повним її змістом, можна за ЦИМ посиланням.

Ілюстративне фото – vmr.gov.ua та https://www.google.com/maps/

Читайте також: Російсько-українська війна (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.