У Вінниці пропонують заборонити поліетиленові пакети. ПЕТИЦІЯ

16:55
Автор: Марина Однорог
Become a Patron!

Заборонити продаж поліетиленових пакетів у супермаркетах та магазинах роздрібної торгівлі пропонує вінничанини Ярослав Супрун. 

В Україні досі немає закону про заборону поліетиленових пакетів, хоча деякі міста та містечка впроваджують ініціативу на локальному рівні.

Таким чином, вінничанин Ярослав Супрун зареєстрував петицію про заборону поліетиленових пакетів у спермаркетах і магазинах сьогодні, 4-го березня.

– Сьогодні пластикові пакети можна побачити в кожному без винятку магазині у місті. Їх дешевизна, простота і надійність змушує сотні тисяч громадян користуватись ними щодня. Проте шкода від них для довкілля та самих людей колосальна, – пише автор петиції.

Пакет не потрібен: як екологічно закупитися на борщ в супермаркеті та на базарі. ВІДЕО

Він також додає, що пластикові пакети розкладаються сотні років, виділяючи при цьому шкідливі речовини. Їх не можна ні переробити (забруднені пакети неможливо використати для переробки), ні спалити (при згорянні виділяють небезпечні діоксинові сполуки).

– Більше того різного роду пакети та упаковки становлять левову частку сміття, що валяється повсюду та спотворює вигляд нашого міста. Та проблема стосується не лише Вінниці, вона – глобальна. Більшість цивілізованих країн світу (у тому числі держави ЄС) відмовляються від вироблення та використання шкідливих пластикових пакетів, – пише Ярослав Супрун.

Життя у стилі “нуль відходів”: вінничанам розповіли про сортування сміття та розумне споживання. ФОТО

Тому цією петицією він закликає заборонити у Вінниці продаж та використання пластикових пакетів у пунктах роздрібної торгівлі та рекомендувати їм перейти на екологічні види тари, наприклад паперові пакети, полотняні еко-сумки, тканинні мішечки тощо.

Підписати петицію можна ТУТ.  

Наразі вона зібрала 4 голоса із необхідних 350. Проголосувати можна впродовж 14 днів.