У Вінниці презентують книгу про історію та сьогодення Донбасу

9:28
Автор: Vежа
Become a Patron!

17 квітня о 18.00 в книгарні «Є» відбудеться презентація книги соціолога та журналіста Максима Віхрова «Дикий Схід: нарис історії та сьогодення Донбасу».

Як йдеться в анонсі презентації, у книзі «Дикий Схід» Максим Віхров осмислює історію Донбасу від ХVI століття і до сучасних подій: історію Дикого Поля, теренами якого проходила межа між землеробською і кочовою цивілізаціями; місця дії «Слова о Полку Ігоревім»; землі козацьких сторожових застав; омріяного простору свободи й нового життя для шукачів кращої долі; «всесоюзної кочегарки».


Максим Віхров був очевидцем події весни 2014-го року і в своїй книзі особливу увагу приділяє анатомії донбаського сепаратизму, а також економічним і соціокультурним процесам, які зробили Донбас придатним для російських геополітичних авантюр.

—Головна мета книги — це, по-перше, створити для широкого українського загалу такий консолідований матеріал, який би давав базову інформацію про Донбас: що це за регіон, яка його історія. З цією метою, щоб не поширювалися якісь стереотипи та фейки, —розповів автор під час презентації в Покровську, — Друга мета була моя особиста, оскільки я є переселенцем, мені було важливо спробувати зрозуміти, чому саме відбулося те, що відбулося».

Також автор говорить про те, що на Донбас потрібно дивитись, відкинувши негативні стереотипи та ідеологічні штампи, вникнувши в історію та передумови тих чи інших подій. Максим Віхров додає, що згідно з уроками історії, слід вірити в те, що на Донеччину та Луганщину після звільнення від російських окупантів неодмінно чекає оновлення та розвиток.

Наприкінці презентації у Вінниці запланована дискусія, до якої можуть долучитися всі охочі.

Максим Віхров – житель Донбасу як мінімум у четвертому поколінні (далі простежити важко). За освітою – соціолог, за фахом – журналіст. Заступник головного редактора журналу «Український тиждень».

Вхід вільний.

Фото: ВЧАСНО