У Вінниці презентують книгу про Гетьмана Скоропадського

10:18
Автор: Микола Геркалюк
Become a Patron!

Цього четверга у Вінниці презентують книгу, присвячену гетьману Української держави Павлу Скоропадському. Учасники заходу також зможуть взяти участь в  публічній дискусії.

Презентація книги “AVE. До 100-ліття Гетьманату Павла Скоропадського” відбудеться 23 травня в молодіжному центрі “Квадрат”. Як вже стає зрозуміло з назви, книга присвячена так званому Гетьманату – періоду з квітня по грудень 1918 року, коли Павло Скоропадський очолював Українську державу.

Павло Скоропадський – український військовий та політичний діяч, походив з козацько-старшинського роду Скоропадських. Був офіцером Російської імператорської армії, в складі якої брав участь у російсько-японській та Першій світовій війнах. З квітня по грудень 1918 року був Гетьманом Української держави. Вважається одним із засновників та ідеологів монархічного гетьманського руху. Після повстання Директорії та поразки Гетьманату виїхав у еміграцію, де продовжував займатись проукраїнською діяльністю аж до самої смерті в 1945 році.

Презентація книги відбуватиметься в форматі публічної дискусії за участі головної редакторки газети “День” та однієї з авторок книги Лариси Івшиної. Модератором дискусії виступить директор Центру історії Вінниці Олександр Федоришен.

Головне питання, яке ставлять до обговорення організатори зустрічі – чому частина суспільства називає гетьмана Скоропадського “Сонцем Української революції”, її надією та єдиним шансом на перемогу, на противагу іншим, котрі беззаперечно звинувачують його у поразці Визвольних змагань у 1918 року, відсутності підтримки з боку армії та природній необхідності повстання Директорії. Чому так сталось? Які дії Гетьмана спровокували конфлікт, а які заходи Павла Скоропадського залишаться вписаними золотими літерами в історію України? – йдеться в описі події.

Презентація розпочнеться о 12:00 в четвер, 23 травня. Вхід вільний.

Фото: https://coolyanews.info

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.