У Вінниці презентували виставку, присвячену ОУН та УПА. ФОТО

18:46
Автор: В'ячеслав Луцков
Become a Patron!

Оновлено: 9 Червня 2021, в 10:31

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї презентували виставку, присвячену боротьбі ОУН та УПА на теренах Поділля та Волині. До експозиції, зокрема, входять реконструкція криївки, агітаційні листівки та особові справи ОУНівців, а також графічні роботи Ніла Хасевича.

Загалом виставка займає три зали краєзнавчого музею – в одній залі можна побачити, зокрема, історичні довідки про спротив ОУН та УПА 40-50 рр ХХ століття та побачити експонати власне Вінницького ОКМ, а в інших двох розташувались експонати переважно з Волинського краєзнавчого музею.

Так, окрема зала присвячена роботам Ніла Хасевича, українського художника та графіка, який був членом ОУН і УГВР та загинув через боротьбу з радянською окупацією у 1952 році.

 

 

 

 

 

На представлених у музеї, переважно чорно-білих роботах художника можна побачити зображення солдатів УПА, антирадянську агітацію чи зображення побуту українців.

 

 

 

У іншій “волинській” залі можна натрапити на агітаційні листівки УПА – звернені не лише до українців, а й до представників інших народів, фото борців за незалежність України чи інші історичні документи.

 

 

 

Найбільш “живою” частиною виставки, на думку автора, стала реконструкція криївки, у якій можна побачити справжню історичну зброю, реконструкцію форми УПА чи, вірогідно, “трофейне” німецьке радіо.

Виконання повстанських пісень на презентації

 

 

 

У третій залі можна ознайомитись з історичними довідками про діяльність УПА та ще більшою кількістю документів.

Виставку, присвячену боротьбі ОУН та УПА на теренах Поділля та Волині можна буде відвідати у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї до 24 жовтня 2021 року. Побачити експозицію можна, придбавши загальний квиток до музею (за 10 гривень для дітей та 30 – для дорослих) або екскурсію.

 

Вартість тематичної екскурсії складає 100 гривень. Замовити її можна за телефонами: 0432 67 28 17, 0432 67 28 12

Фото автора