У Вінниці презентували виставку «Коцюбинський очима штучного інтелекту»

18:27
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці презентували виставку «Коцюбинський очима штучного інтелекту». До експозиції увійшли 10 фоторобіт, які репрезентують різні віхи життя і творчості митця і були створені штучним інтелектом.

Як зазначають на сайті Вінницької міськради, роботи можна побачити у виставковій залі Вінницького літературно-меморіального музею М.М. Коцюбинського.

Так, переважна більшість із фото ілюструє вінницький період. Ідея мистецького проєкту полягала у створенні згенерованих світлин Михайла Коцюбинського, сформованих на основі спогадів письменника.

Виставка  була організована в межах заходів Року Коцюбинського #2024РікКоцюбинського та виконання Стратегії розвитку культури Вінницької міської територіальної громади, яка відбувається в рамках проєкту #EU4Culture, і фінансується Європейським Союзом та реалізовується Goethe-Institut Ukraine.

– Постать Михайла Коцюбинського є важливою не лише для Вінниці, а й для всієї країни. Завдяки Мартину Якубу вдалося створити ексклюзивну виставку, доповнивши невеликий музейний фонд зі світлинами відомого письменника. Це перший проєкт із використанням штучного інтелекту, що дозволяє переосмислити час, в якому жив Коцюбинський, і надихнути інших на роботу з українськими геніями. Впевнені, що експозиція нікого не залишить байдужим, буде цікаво кожному. Адже тут можна подивитись на Коцюбинського в дитячому віці, письменника-мандрівника, модника того часу, – підкреслює Олексій Циганков.

Для створення згенерованих фото, зокрема, використовували листування письменника:

– Ми для цієї серії робіт надали спогади самого Михайла Коцюбинського, деякі згадки щодо образу ми черпали з листування письменника з його дружиною, друзями тощо. Наприклад, у нас немає фотографії, де Коцюбинський у вишиванці, але завдяки штучному інтелекту, наданим архівним джерелам ми тепер її маємо, – цитують Ларису Кравченко.

Митець Мартин Якуб розповів, що під час створення робіт надихався передусім вінницьким періодом життєпису письменника. Позаяк саме тут він сформувався як талановитий літератор.

– Вивчаючи його біографію, я довго працював над тим, щоб передати не лише зовнішність Коцюбинського, а й його характер. Ці світлини дозволяють зануритися в історію, побачити та відчути моменти, які формували його як митця і людину. Виставка у музеї Коцюбинського у Вінниці є не просто показом робіт, а й своєрідним містком між минулим та сучасністю, що допомагає зберегти нашу культурну спадщину для майбутніх поколінь. Щиро сподіваюся, що відвідувачі знайдуть для себе щось нове та надихаюче, і це спонукатиме їх до глибшого вивчення української літератури та історії, – підкреслив Мартин Якуб.

Виставка «Коцюбинський очима штучного інтелекту» експонуватиметься до 22 липня у музеї Коцюбинського (І. Бевза, 15).

Фото – ВМР

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.