У Вінниці презентували «Пакунок пацієнта» для допомоги хворим на COVID-19. ФОТОРЕПОРТАЖ

11:48
Автор: Дар'я Гоц
Become a Patron!

Вінничани, які потрапили до лікарні через захворювання на COVID-19 або з підозрою на хворобу, отримають спеціальний «Пакунок пацієнта». Це проект спецфонду «СтопВірус» від фонду громади «Подільська громада».

Сьогодні, 15 грудня, у Вінниці презентували проект «Пакунок пацієнта». Ці пакунки містять необхідні медичні засоби та вітаміни, засоби особистої гігієни та побутові речі, які мають полегшити перебування пацієнтів у лікарнях. Їх будуть пропорційно розподіляти по всіх закладах Вінницької області, де лікують пацієнтів з COVID-19.

– Багато до нас звертались тих, хто вже вилікувався. Розповідали про те, яка ситуація в лікарнях, що потрібно, що не потрібно, — розповіла координаторка спецфонду «СтопВірус» Олена Данілова. — Ми це все систематизували, зібрали Наглядову раду (фонду громади – ред.) і показали, що є такі потреби і давайте думати, що з ними робити.

Наглядова рада одноголосно прийняла рішення відновлювати роботу. У нас було дуже багато напрямків, але один з найосновніших це «Пакунок пацієнта». Були звернення і справді була потреба, як від лікарів, так і від пацієнтів.

 

Першу тисячу пакунків вже незабаром розпочнуть відвозити до 23 лікарень по всій Вінницькій області, де лікують пацієнтів з коронавірусною хворобою або підозрою на COVID-19.

Пакунки є двох видів — дитячі та дорослі. Голова Наглядової ради фонду громади «Подільська громада» Андрій Дручинський розповів, що у кожному пакунку є вітамін D3, вітамін С, цинк, протизапальний засіб «Серрата», вологі серветки, одноразовий посуд, капці, паперові рушники та туалетний папір, зубна щітка та паста, індивідуальний термометр. У дитячому наборі також є розмальовка та олівці.

 

 

– Робота «СтопВірусу» є дуже важливою у боротьбі з тією недугою, яка є в Україні та у всьому світі. Та важливо те, що сьогодні лікарі, і пацієнти мають можливість відчути, що об’єднавши зусилля ми можемо гідно протистояти цій хворобі.

Щодо «Пакунку пацієнта», то ми дійсно радилися з багатьма пацієнтами, які вже вилікувались. Вони розповідали, чого їм не вистачало, які були потреби. Ситуація досить складна і часто буває, що пацієнт з Вінниці може потрапити у Ямпільську лікарню, а з Козятина — у Могилів-Подільський. І часто буває так, що потрапивши в лікарню, не мають необхідних першочергових речей для звичайного побуту. Також ми спілкувались з лікарями й прийняли рішення про набір певних медикаментів та вітамінів, які не входять до основного комплексу лікування за рахунок державної програми,  —  розповів Андрій Дручинський.

Вартість дитячого пакунка становить близько 500 гривень, а дорослого — 450.

Додають, що одними з перших до цього проекту долучились родини Сергія Моргунова, Володимира Гройсмана та В’ячеслава Соколового, які надали кошти на створення «Пакунків пацієнта». Також закликають всіх небайдужих громадян та бізнес долучитися до збору коштів, аби цей проект продовжувався надалі та була можливість забезпечити необхідними пакунками всіх, хто опиняється у лікарнях.

– Ініціатива благодійного фонду «Подільська громада» щодо такого «Пакунків пацієнта» це теж важливі речі. Коли вони проводили моніторинг по лікарнях та пацієнтам, то саме такий набір зібраний, оскільки це саме ті речі, які досить важливі та необхідні людям.

Не всі думають, коли їх забирає швидка чи коли вони приїжджають самостійно в лікарню, чи є у них капці чи сухі рушники. Особливо, коли вінничани можуть бути направлені до будь-якого району Вінницької області або навпаки, – додав Сергій Моргунов. — Така спільна співпраця дає надію на те, що у нас буде менше хворих, будемо швидше одужувати та не будемо хворіти.

Міський голова наголосив, що допомагати потрібно разом й громада має об’єднатися заради допомоги тим, хто цього потребує: «Ніхто ж не знає, хто може бути в цій лікарні. А якщо є можливість допомогти, то давайте будемо допомагати разом».

 

Голова Вінницької обласної ради В’ячеслав Соколовий зазначив, що його родина також долучилась до фінансової підтримки фонду «СтопВірус». Він також сподівається, що вінницька ініціатива стане гарним прикладом підтримки хворих в інших регіонах країни.

Вважаю, що і держава повинна звернути на це увагу і в аналогічний чи подібний спосіб підтримати всіх тих людей, які потребують допомоги. Люди мають відчути турботу, увагу, захищеність. Взагалі хотілося б, щоб ці пакунки просто залишились і стали непотрібними лише за однієї причини — нехай наші люди одужують та будуть здорові.

Дитячі «Пакунки пацієнта» планують віддати до лікарні до 19 грудня, а дорослі почнуть роз’їжджатися по опорним закладах охорони здоров’я вже з наступного тижня.

Як допомогти

На своїй сторінці у Facebook «Подільська громада» ще 8 грудня написала перелік потреб та пропозицій. Зокрема, це:

  • Придбання Кисневих концентраторів і роздача їх в користування «на дому»
  • Допомога у пошуку вітамінів С, D, Zn
  • Забезпечення пацієнтів, які поступають в лікарню найнеобхіднішим
  • Створення консультаційного центру для тих, хто захворів
  • Придбання кисневих подушок для автомобілів швидких допомог
  • Психологічна підтримка медичних працівників
  • Психологічна підтримка, тих хто одужав від COVID-19
  • Забезпечення засобами індивідуального захисту
  • Забезпечення кисневими зволожувачами автомобілів швидкої допомоги.
  • Консультаційний центр: Допомога у пошуку медичного обладнання
  • Фінансова допомога для ремонту відділень у лікарнях
Якщо ви бажаєте здійснити благодійний внесок, це можна зробити на будь-який з цих рахунків:

Благодійна організація Благодійний фонд  «Подільська громада»,

Код ЄДРПОУ 35904183,

UA103026890000026003055353304

ВIННИЦЬКА ФIЛIЯ АТ КБ «ПРИВАТБАНК» (з поміткою: «Безповоротна фінансова пожертва в рамках ТФ  “Спецфонд СтопВірус”.)

Або

р/р UA263204780000002600202188653 в АБ «Укргазбанк» (з поміткою: «Безповоротна фінансова пожертва в рамках ТФ  “Спецфонд СтопВірус”.)

Фото Марини Сербінович 

Читайте також: Вінницький спецфонд «СтопВірус» відновлює свою роботу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.