У Вінниці презентували нову марку та унікальні ляльки-мотанки від місцевих майстринь. ФОТОРЕПОРТАЖ

15:24
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці сьогодні, 21 березня,  презентували нову поштову марку під назвою “А наш рід був, є і буде!”. На ній зображені ляльки-мотанки за мотивами виробів вінницьких майстринь Валентини Погребняк, Алли Шарікової та Ірини Трибунської. Крім того, було презентовано ростові ляльки-мотанки, виставка яких триватиме до п’ятниці, 24 березня, а також ляльки-берегині. 

Як зазначено на сайті “Офісу туризму”, примірники марки та презентовані ляльки можна придбати – 10% з продажу буде спрямовано на потреби ЗСУ. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Загалом, це вже шоста ексклюзивна власна марка, яку “Офіс туризму” Вінниці випускає у партнерстві з Вінницькою дирекцією АТ “Укрпошта”. Її презентували з нагоди Міжнародного дня лялькаря. Відколи у Вінниці створили платформу подарунків “BYVI” (у червні 2022 року), місцеві майстрині-лялькарки створили серії унікальних ляльок-мотанок, що набули великої популярності як в Україні, так і за кордоном.

 

 

 

 

 

Як зазначив заступник міського голови Андрій Очеретний, вінницькі ляльки презентовані в низці міст європейських країн.

– Дуже приємно, що Вінниця стала таким центром лялькарства. Наші ляльки-мотанки вже є у містах Німеччини, Польщі, Швеції, Франції, Словаччини… І я вдячний майстриням за те, що ви створюєте такі гарні речі і прославляєте нашу країну. Нам є що показати, і нам є чим пишатися, – сказав посадовець.

 

Церемонія спецпогашення марки відбулася у “Туристичному хабі” Вінниці “Visit Vinnytsia”. Участь у ній взяли заступник міського голови Андрій Очеретний, директорка “Офісу туризму” Вінниці Тетяна Маєвська, майстриня і голова громадської організації “Народна територія щастя” Валентина Погребняк та директор Вінницької дирекції Акціонерного товариства “Укрпошта” Володимир Шаловінський. Усі разом вони проставили на марці відбиток штемпеля і підписали конверти.

 

 

 

 

 

 

 

 

З нагоди спецпогашення марки та Міжнародного дня лялькаря в туристичному хабі представили також виставку ексклюзивних ростових ляльок-мотанок в автентичному одязі кінця ХІХ – початку ХХ ст. від Валентини Погребняк, а також авторські ляльки-берегині від Ірини Трибунської та Алли Шарікової.

– Мої презентовані роботи – це ростові ляльки-мотанки висотою 1,8 метра. А одяг на них я збирала з усієї України: тут є Черкащина, Одещина, Тернопільщина, Вінниччина… Я вивчаю повсякденний український старовинний одяг, як одягалися наші предки. І це для мене дуже цікаво. Мабуть, це моє життя – створення ляльок-мотанок. Я вкладаю туди всю свою позитивну енергетику і любов, – поділилась майстриня, голова ГО “Народна територія щастя” Валентина Погребняк.

 

 

 

 

Як зазначають в “Офісі туризму”, воєнні поштові марки від “Укрпошти” стали знаковими для українців. Вони спровокували небачений раніше ажіотаж до філателії як в Україні, так і в усьому світі. Щоб отримати в колекцію екземпляри нової марки з ляльками-мотанками, варто написати повідомлення інтернет-платформі “BYVI” у Facebook та Instagram. Також можна придбати всю продукцію із зображеннями ляльок: шопери, картини, брошки. 10% від реалізації марок Офіс туризму Вінниці спрямує на потреби ЗСУ.

Виставка ляльок-мотанок триватиме до п’ятниці, 24 березня, включно. Її можна переглянути з 9:00 до 18:00 години у “Туристичному хабі” Вінниці (вул. Соборна, 89). За бажання, ляльки можна придбати на місці (окрім ростових). Вхід вільний.

Фото – Зорини Гаджук

Читайте також: Задля популяризації локальних майстрів та міста: у Вінниці презентували бренд “BYVI”. ФОТО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.