× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці презентували фільм про життя і “виживання” містян напередодні війни. ВІДЕО

11:14
Автор: Олеся Яненко

27 серпня у Вінниці вперше показали фільм «1939 рік: історичні міфи та реалії на теренах Вінниччини» про життя подолян напередодні війни.

Минулого вівторка у молодіжному центрі “Квадрат” представили документальний науково-популярний фільм «1939 рік: історичні міфи та реалії на теренах Вінниччини» про життя людей на Поділлі у контексті міжнародних подій початку Другої світової війни. У фільмі використано радянську та німецьку кінохроніку 30-х років ХХ століття, а також кадри з популярних кінофільмів тієї епохи. Як пояснив Veжі один з авторів фільму, Анатолій Войнаровський, було дуже складно знайти саме вінницькі кадри для створення фільму, тому для відеоряду була використана радянська кінохроніка, яка підходила за контекстом.

— Головна ідея фільму — показати «виживання» українського народу у тих нелюдських умовах, які створював радянський тоталітарний режим, а також «доцільність» існування такої антигуманної системи, — говорить на презентації історик та краєзнавець Анатолій Войнаровський, один із авторів фільму.

— Ми хотіли показати, які були настрої у населення, що відбувалося на Вінниччині, яка начебто була мирною. Але ми говоримо про три тисячі людей, які загинули уже в 1939 році. Ми говоримо про те, які були очікування цих людей, чим вони жили, що у них боліло, — розповідає пан Анатолій журналістам телеканалу “Україна”.

 

 

 

 

 

Фільм «1939 рік: історичні міфи та реалії на теренах Вінниччини» став одним із переможців конкурсу проєктів, розроблених інститутами громадянського суспільства, на реалізацію яких надається фінансова підтримка з обласного бюджету. Замовником фільму є Департамент Вінницької ОДА, тому з обласного бюджету на зйомки було виділено 47 500 гривень.

—Ми ставили перед собою завдання об’єктивно та неупереджено показати життя подолян того періоду, — розповів Павло Кравченко, один з авторів кінопроєкту, — а також створити історичний продукт, який буде сприяти популяризації краєзнавчої роботи та досліджень і приверне увагу молоді до вивчення місцевої історії.

 

Нагадаємо, що раніше Vежа презентувала фільм про масові репресії у Вінниці в період Великого терору, організованого радянською владою. Цей фільм можна подивитися нижче:

Читайте також: На Вінниччині знімуть фільм про життя подолян в 1939 році

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.