У Вінниці поліція перевіряє інформацію про замінування навчальних закладів

12:13
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці поліція перевіряє інформацію про замінування навчальних закладів. 

Інформацію про це в коментарі Vежі підтвердив речник ГУНП Вінницької області Вадим Кобзар. У повідомленні, що надійшло о 10:30 годині на електронну пошту поліції,  йшлося про навчальні заклади, тож перевірятимуть не лише школи, а й вищі навчальні заклади та інші, що займе певний час.

Зауважимо, що у школах міста дітей евакуювали і відпустили додому.

Також Вадим Кобзар зазначив, що сьогодні о 7:00 ранку до поліції надійшов лист про те, що може статися вибух в приміщенні “Мегамоллу”. На той час ТРЦ не працював, а всередині перебували охоронці. Після перевірки усіх приміщень вибухотехніки не виявили нічого небезпечного.

Зауважимо, що останнім часом Україну охопила хвиля повідомлень про замінування шкіл. Такі повідомлення надходять  у Львові, Кривому Розі та багатьох інших містах. В деяких, як от у Черкасах та Миколаєві, через часті повідомлення про мінування учнів переводять на дистанційне навчання. У Харкові 13 січня перевірили понад 200 об’єктів через повідомлення про замінування. А в Києві 18 січня на лінію СБУ надійшло повідомлення щодо масового замінування майже 40 шкіл одночасно.

Як повідомляє “ВВС News Україна”, останніми тижнями в Україні знову піднялась хвиля фальшивих повідомлень про мінування різноманітних об’єктів: станцій метро, торговельних центрів, державних установ. Також почастішали випадки повідомлень про мінування шкіл, чого так масово раніше не було.

У СБУ заявили ВВС News Україна, що після перевірок ці повідомлення не підтверджуються, а мають на меті створити напругу й панічні настрої в суспільстві.

Звертаємо увагу: повідомлення про псевдомінування поширений інструмент в умовах гібридної агресії, котру Російська Федерація веде проти України. За таких умов вкрай важливо, аби українське суспільство чітко це усвідомлювало, прокоментували в СБУ.

Ілюстративне фото – Сергій Нужненко для radiosvoboda.org