× Пошук публікацій на Veжa
× Пошук публікацій на Veжa

У Вінниці покажуть «оскарівські» короткометражки

17:53
Автор: Марина Однорог

Колекція Oscar Shorts 2017 — це 5 кращих короткометражних фільмів за версією найпрестижнішої кінопремії світу. Побачити всі в один час та в одному місці вінничани зможуть вже цими вихідними.

Кожен фільм, який увійшов до збірки Oscar Shorts, пройшов довгий шлях міжнародної селекції: від локального журі в кожній країні світу до схвалення 5200 кіноакадеміками, що підтверджує художню цінність фільмів-номінантів.

«Oscar Shorts-2017» – унікальний шанс побачити їх всі разом на великому екрані і дізнатися, за що і кому в цьому році дісталася заповітна статуетка. У Вінниці покази триватимуть з 16 по 22 червня о 20.00 в кінотеатрі «Родина». Пропонуємо короткий опис стрічок.

Внутрішні вороги

Країна: Франція, 2015

Хронометраж: 28 хвилин

Режисер: Селім Аззіза

Стрічка переносить глядачів у Алжир 1996 року та розповідає історію вчителя з алжирським паспортом, котрий вирішив офіційно отримати французьке громадянство: він народився в Алжирі, коли той ще був частиною Франції, і все життя провів в цій країні. Здавалося б, формальність – але не для офіцера поліції. Йому влаштовують серйозний допит, який спочатку починається із банальних питань про девіз Французької республіки, а закінчується майже звинувачення у тероризмі, на тій підставі, що вчитель ходив в мечеть і обговорював зі своїми сусідами іслам.

Всі разом

 

Країна: Угорщина, 2015

Хронометраж: 26 хвилин

Режисер: Криштоф Деак

Зофія – новенька в будапештській школі, відомій своїм хором, багаторазовим лауреатом-дипломантом-призером. Дівчинка обожнює співати, а принцип директора школи гранично демократичний: у кожного, хто любить співати, є право виступати в хорі. Але любити і вміти співати – різні речі: і ось вчителька музики придумує хитрий (і не дуже чесний) спосіб для досягнення переможних результатів …

 

Жінка і потяг

Країна: Швейцарія, 2016

Хронометраж: 31 хвилина

Режисер: Тімо фон Гунтен

У ролях: Джейн Біркін, Джулі Дре, Люсьєн Гиньяр

Еліза Лафонтен – самотня жінка з ідилічного містечка Монбіжу. Щоранку вона з посмішкою махає прапорцем проносяться повз експрес, але, здається, цей поїзд – єдине, що ще радує Елізу, тоді як все інше більше дратує. І її легендарна булочна, що славилася на всю Швейцарію шоколадними трюфелями, доживає останні дні: ніхто вже не цінує якість, задовольняючись дешевинкою з мережевого німецького супермаркету. Життя Елізи змінюється з появою незвичайного друга по листуванню – кондуктора того самого потягу: швидкість 300 кілометрів на годину не завадила йому розгледіти красиву жінку. Родзинки цій стрічці безумовно надає харизматична Джейн Біркін в головній ролі, кожен фільм за участі якої, вважають шедевром. Взагалі саме у цьому фільмі найбільш зоряний склад акторів.

Таймкод

Країна: Іспанія, 2016

Хронометраж: 15 хвилин

Режисер: Хуанхо Хіменес

Луна і Дієго — охоронці на парковкі, які щодня обмінюються лише сухими фразами “Як пройшла ніч? – Нормально. До завтра! Гарного дня”. Луна охороняє парковку вдень, Дієго – вночі. Переглядаючи записи камер спостереження, Луна зауважує, що її нічний напарник на чергуванні діє не зовсім «за статутом». Так починається незвичайний «безконтактний» роман молодих людей, посередником у якому стає відеокамера. Саме цей фільм отримав звання кращого короткометражного фільму Каннського кінофестивалю.

Тихі ночі

Країна: Данія, 2016

Хронометраж: 31 хвилина

Режисер: Аске Банг

«Ти навіть не уявляєш, як в Данії холодно», – скаржиться Кваме, нелегальний емігрант з Гани, своїй дружині, котра залишилась в африканському селі. Кваме – бездомний, збирає пляшки і копійки, тремтить від холоду і голоду та отримує глузування і удари – від інших нелегалів в тому числі. Холодне та змучене серце Кваме несподівано зігріває кохання до самотньої волонтерки Інгер.

Фото: Андрія Завертаного і порталу Планета кіно 

Вгору

Дякуємо!

Тепер редактори знають.