У Вінниці почнуть оцифровувати та досліджувати документи Вінницького магістрату другої половини XVIII і першої чверті ХІХ століття

12:32
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Музеї Вінниці розпочнуть оцифровувати та досліджувати документи Вінницького магістрату другої половини XVIII та першої чверті ХІХ століття. 

Як повідомляє Музей Вінниці, 9 березня домовились про тристоронню співпрацю між Музеєм Вінниці, Державним архівом Вінницької області та Центральним державним історичним архівом України, місто Київ (ЦДІАК). Мета співпраці – оцифрування масиву документів, які стосуються Вінницького магістрату. Ідеться про 95 справ.

Перша частина містить документи, які є результатом діяльності магістрату у 1764-1799 роках. Це актові книги, рішення у справах міста і вінницьких міщан, присяги, декрети тощо. Водночас, друга частина присвячена життю міста після загарбання краю Російською імперією. Це справи про відкриття Брацлавського намісництва, про вибори членів Вінницького городового магістрату, про відкриття Вінницької міської поліції, про хабарництво чиновників Брацлавського намісницького правління та багато іншого.

Так, зазначено, що першочерговим завданням буде оцифрування усіх вищезгаданих документів. Після цього їх можна буде досліджувати і заповнювати прогалини в історії Вінниці.

Висловлюємо щиру подяку Ярославу Файзуліну (директор ЦДІАК – авт.) за співпрацю та директору Державного архіву Вінницької області Юрію Легуну за допомогу! – йдеться у дописі.

Фото – зі сторінки Музею Вінниці у Facebook

Читайте також: Про Великі й Малі Крушлинці, Гавришівку й Писарівку: в “Музеї Вінниці” розповіли історію приєднаних до Вінниці сіл

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.