У Вінниці почали робити життєво необхідні дослідження пацієнтам з пересадженими органами

16:18
Автор: Ольга Каплун
Become a Patron!

У Вінниці почали робити життєво необхідні дослідження пацієнтам з пересадженими органами. Нині у місті з донорськими органами живе понад 70 людей. 

Як повідомив на фейсбук-сторінці міський голова Вінниці, Сергій Моргунов, раніше таким вінницьким пацієнтам необхідно було їхати на діагностику у Київ, однак відтепер й у Вінниці роблять необхідні дослідження.

Так, у лікувально-діагностичному центрі безкоштовно проводять діагностику ефективності підтримуючої терапії. На основі аналізів корегують лікування, яке запобігає відторгненню трансплантованого органа. Періодичне тестування дозволяє підбирати індивідуальну дозу ліків та стежити за їхнім впливом на організм пацієнта.

 

Зазначається, що державні лабораторії у нашій області таких аналізів не проводять, саме тому містяни були змушені їздити на діагностику до Києва – у Національний інститут хірургії і трансплантології ім. О. Шалімова.

З початком повномасштабного вторгнення це стало проблемою для пацієнтів, з чим і звернулись представники ініціативної групи трансплантованих пацієнтів.

Розв’язати питання вдалось спільно з благодійним фондом “Подільська громада”, завдяки чому організували поставки реактивів. А фахівці інституту ім. Шалімова провели навчання персоналу Вінницького лікувально-діагностичного центру. Сучасним обладнанням лабораторія була забезпечена.

Синергія зусиль здатна долати найскладніші виклики. Коли влада і громадський сектор працюють як одна команда, ми можемо робити набагато більше для нашого міста, – додав очільник міста.

Фото – з фейсбук-сторінки Сергія Моргунова

Читайте також: На Вінниччині від початку повномасштабної війни провели 5 операцій на відкритому серці в дітей

Читайте також: Подяка донорам від врятованих пацієнтів: у Вінниці втретє висадили “Алею життя”. ФОТОРЕПОРТАЖ

Читайте також: «Однієї віри недостатньо»: дві вінницькі історії про боротьбу за життя і трансплантацію. ФОТО

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.