У Вінниці планують змінити правила перейменування вулиць

15:54
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці планують змінити правила перейменування територіальних об’єктів межах громади. Зокрема, об’єкт зможе отримати нову назву лише після громадського обговорення. Також перейменування здійснюватимуть не раніше, ніж через 1 рік після закінчення воєнного стану (крім, зокрема, випадків деколонізації).

Як повідомляється у проєкті рішення Вінницької міської ради, зміна назви має здійснюватися не раніше, ніж через 15 років після останнього перейменування цього об’єкта, за винятком вимог, встановлених законодавством України.

Підкреслюється, що територіальні об’єкти, що мають історично усталені назви, перейменуванню не підлягають.

Територіальним об’єктам ім’я фізичної особи присвоюється не раніше, як через рік з дня смерті особи. При цьому, у разі якщо у фізичної особи, ім’я якої пропонується присвоїти об’єкту, є родичі, додається також їх письмова згода на присвоєння імені.

При цьому, імена фізичних осіб присвоюються об’єкту з метою увічнення пам’яті про осіб, які, серед іншого, зробили вагомий внесок у боротьбу за Незалежність України, захист її територіальної цілісності, розбудову Української держави або здійснили визначний геройський вчинок або видатне трудове досягнення, проявили мужність і відвагу під час виконання військового, службового та громадянського обов’язку.

Що ж до громадських обговорень, то участь у них можуть брати фізичні та юридичні особи, а також громадські об’єднання, що не є юридичними особами, проживання (місцезнаходження) яких, в установленому законом порядку, зареєстроване на території Вінницької міської територіальної громади.

На громадське обговорення подаються звернення, які пройшли обговорення/експертну оцінку на засіданні Ради з питань історії, культурної спадщини та топоніміки Вінницької міської територіальної громади. Детальніше щодо організації обговорення та інші деталі проєкту рішення можна прочитати ТУТ.

Прийняти відповідний проєкт рішення мають на сесії міської ради.

Фото chudniv.news