У Вінниці планують виділити 22,6 мільйони на реставрацію історичних будівель в центрі міста. ФОТО

14:21
Автор: admin
Become a Patron!

Виконком Вінницької міської ради визначився з переліком історичних об’єктів в місті, які мають намір реставрувати в найближчі роки. На це планують виділити 22,6 млн. гривень. 

Таке рішення виконавчий комітет ухвалив 26 листопада на своєму засіданні. Відповідну програму тепер мають підтримати депутати міської ради.

Що планують реставрувати

Будинок на Соборній, 75

Згідно з Програмою, 220 тисяч гривень у 2021 році планують витратити на реставрацію пам’ятки архітектури місцевого значення «Житловий будинок» по вул. Соборній, 75 в м. Вінниці (охоронний номер 369-М), в т.ч. на проектні роботи.

Будинок на Соборній, 81

Через рік – у 2022 році – Програмою передбачена реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення «Житловий будинок» по вул. Соборній, 81 в м. Вінниці (охоронний номер 354-М), в т.ч. проектні роботи – 350 тисяч у 2022 році.

 

Будинок залізничників на Замостянській, 27

 

Левова частка коштів – 14 мільйонів 585 тисяч – призначається на реставрацію пам’ятки архітектури місцевого значення «Житловий будинок залізничників» по вул. Замостянській, 27 в м. Вінниці (охоронний номер 392-М), в т.ч. проектні роботи.

Особняк Длуголенцького на Магістратській, 66

800 тисяч мають намір витратити на реставрацію пам’ятки архітектури місцевого значення «Особняк капітана Длуголенцького» по вул. Магістратській, 66 у м. Вінниці (охоронний номер 23-М), в т. ч. на проектні роботи.

 

Канцелярія Петлюри на вул. Петлюри, 15

 

1,6 мільйонів у наступному році планують витратити на реставрацію пам’ятки архітектури місцевого значення «Палац» по вул. С. Петлюри, 15 у м. Вінниці (охоронний номер 6-Вн), в т. ч. на проектні роботи. Зокрема в оновлених приміщеннях планують створити Музей історії Вінниці.

 

Особняк капітана Четкова на Пушкіна, 38

 

4,8 мільйони планують виділити на реставрацію пам’ятки архітектури місцевого значення «Особняк капітана Четкова» по вул. Пушкіна, 38 (охоронний номер 24-М) (в т. ч. проектні роботи).

 

Чому реставрують саме ці будівлі

У рішенні зазначається, що будівлі для реставрації обирали зокрема з огляду на пріоритети, визначені у стратегічних документах «Концепція інтегрованого розвитку м. Вінниці 2030» і зокрема з огляду на проект «Вінницька Миля» – “реалізація комплексної реконструкції проспекту Коцюбинського, пл. Героїв Чорнобиля, пл. Перемоги та пл. Привокзальної, розробленням та реалізацією концепції розвитку району Замостя та реконструкцією на її основі громадських просторів, ключових об’єктів, вуличної інфраструктури та транспортної системи району, реконструкцією вулиці Соборної як головної артерії для громадського транспорту зі створенням інтегрованої системи компактних зупинок міського транспорту та громадських просторів”, – йдеться в ухваленому рішенні.

Зокрема на думку чиновників “в результаті реставрації пам’яток архітектури місцевого значення «Житловий будинок» по вул. Соборній, 75 і «Житловий будинок» по вул. Соборній, 81 буде поліпшено естетичну привабливість головної історичної містобудівної вісі, де проходять туристичні маршрути, а відтворення архітектурно-містобудівного акценту «Житловий будинок залізничників» по вул. Замостянській, 27 підвисить притягальність іншої містоутворюючої вісі – проспекту Коцюбинського” – зазначають у Програмі..

А “реставрація пам’ятки «Особняк капітана Длуголенцького» по вул. Магістратській, 66 має посилити культурний потенціал мистецького навчального закладу, а відтворення «Палацу» по вул. С. Петлюри, 15 надасть можливість створити в оновлених приміщеннях Музей історії Вінниці”.

На цей час у місті визначено 64 пам’ятки архітектури, які потребують ремонтно-реставраційних робіт у першу чергу, в т. ч. 5 об’єктів культурної спадщини національного значення. З вказаних 64 пам’яток лише 10 перебувають у комунальній власності Вінницької міської об’єднаної територіальної громади.

 

Скільки витрачали на реставрацію в попередні роки

Крім того в Програмі зазначають, що “на цей час у місті визначено 64 пам’ятки архітектури, які потребують ремонтно-реставраційних робіт у першу чергу, в т. ч. 5 об’єктів культурної спадщини національного значення. З вказаних 64 пам’яток лише 10 перебувають у комунальній власності Вінницької міської об’єднаної територіальної громади”.

І нагадують, що у 2019 році на подібні потреби було освоєно 5 933,082 тис. грн. Зокрема вони були витрачені на:

– реставраційні роботи історичного будинку гімназії (будівлі Технічного ліцею)

– реставрацію будівлі (термомодернізацію) комунального закладу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія № 2

– ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури місцевого значення «Готель «Франсуа» по вул. Соборній, 50

– виготовлення науково-проектної документації щодо реставрації пам’ятки архітектури місцевого значення «Житловий будинок залізничників» по вул. Замостянській, 27

– виготовлення науково-проектної документації на реконструкцію системи газопостачання пам’ятки історії національного значення «Садиба письменника і громадського діяча М. М. Коцюбинського» по вул. І. Бевза, 15

– ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури місцевого значення «Особняк» по вул. Пушкіна, 11

 

А роком раніше –  у 2018 році – було виконано роботи на суму 4 108,252 тис. грн., у т. ч.:

– розроблено звіт щодо технічного стану будівельних конструкцій пам’ятки архітектури місцевого значення «Літній театр» в ЦПКіВ ім. Горького по вул. Хлібній, 1

– розроблено звіт щодо технічного стану будівельних конструкцій і науковопроектну документацію на реставраційні роботи історичного будинку гімназії (будівлі Технічного ліцею) по вул. Монастирській, 4

– проведено реставраційні роботи головного фасаду пам’ятки архітектури місцевого значення «Готель «Франсуа» по вул. Соборній, 50

– продовжено реставрацію пам’ятки архітектури національного значення «Башта та мур» (охоронний номер 55/3) по вул. Мури, 1

Архітектурні «привиди» міста: що мріють бачити вінничани у занедбаних будівлях Вінниці