У Вінниці планують створити Бюро охорони культурної спадщини

20:17
Автор: Vежа
Become a Patron!

У Вінниці планують створити Бюро охорони культурної спадщини. Бюро опікуватиметься, зокрема, питаннями збереження та охорони пам’яток архітектури, археології, історії та мистецтва.

Як йдеться на сайті Вінницької міськради, відповідний проєкт рішення ухвалили 13 червня, на засіданні виконавчого комітету.

Зокрема, Бюро охорони культурної спадщини діятиме при департаменті архітектури та містобудування міської ради.

За словами Євгена Совінського, створення цієї служби – вимога Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про охорону культурної спадщини».

– Продовження формування середовища та управління містобудівним процесом зі збереженням пам’яток культури, актуалізувалося в умовах війни. Адже ворог намагається, передусім, знищити нашу ідентичність – все українське, пов’язане з історичною пам’яттю. Згідно із затвердженим Списком історичних населених місць України, Вінниця є тим містом, що зберегло свій історичний ареал, об’єкти культурної спадщини та традиційне розпланування – типове для певних культур та періодів розвитку.

…Сподіваємось, що створення відповідного органу дозволить ще більше систематизувати та активізувати роботу з власниками об’єктів культурної спадщини у цьому напрямі, – зазначив головний архітектор м. Вінниця, Перший заступник директора департаменту архітектури та містобудування.

Згідно із проєктом, Бюро охорони культурної спадщини очолюватиме уповноважений у справах культурної спадщини. Процес затвердження кандидатури на цю посаду погоджується з Міністерством культури України.

Орган виконуватиме широке коло завдань, серед яких найголовніше – забезпечення дотримання режиму використання пам’яток місцевого значення, їх територій та зон охорони, а також оцінка рівня загрози пошкодження чи руйнування таких об’єктів, робота з власниками та балансоутримувачами об’єктів культурної спадщини.

– Поряд із контролюючими функціями, мета діяльності Бюро полягає у донесенні важливості збереження надбань минулих поколінь – культурного коду нації. Усього того, що складає автентичне обличчя Вінниці, його красу, ідентичність, своєрідність на мапі України, – цитують Євгена Совінського.

Фото ШоТам

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.