У Вінниці підписали Меморандум про створення Інноваційного кластеру

17:11
Автор: Юлія Плахтій
Become a Patron!

Сьогодні, 11 лютого, у Вінницькій міській раді підписали Меморандум про взаємопорозуміння та наміри щодо створення та підтримки Інноваційного кластера у місті. 

Як повідомляє Вінницька міська рада, очікується, що це дозволить підготувати фахівців, які в рідному місті зможуть створювати інноваційні суспільно-корисні продукти, потрібні саме для вінницької громади.

У міськраді пояснюють, що Меморандум передбачає низку заходів для того, щоб допомогти бізнесу, місту та громаді реалізувати свій інноваційний потенціал. Зокрема йдеться про розвиток інноваційно-технологічного парку «Кристал».

Документ підписано між виконкомом міськради, Вінницьким національним технічним університетом, муніципальним центром інновацій та ТОВ «Інноваційний холдинг «Сікорські Челендж».

 

Міський голова Вінниці Сергій Моргунов зазначив:

– Ми однозначно за те, щоб підтримувати вінницьку молодь та різноманітні стартапи. В першу чергу – це можливість самореалізуватися тим людям, які мають якісь гарні ідеї. А це й сприятиме підсиленню економіки, конкурентоспроможності нашої громади, та й в цілому України. Я хочу подякувати нашому Вінницькому національному технічному університету за таку співпрацю. Ми працюємо над створенням інноваційно-технологічного парку Кристал, і я думаю, що саме наявність інноваційного кластера дасть нам додатковий поштовх до роботи над інноваціями. Важливо, щоб це не був лише документ, а щоб ми далі працювали. До речі, днями прочитав, що ми входимо в трійку міст, де найкомфортніше працювати в ІТ- сфері. Це результат синергії між університетами, владою та бізнесом.

Як ідеться у повідомленні, щорічно ВМР підтримує заходи стартап-школи «Сікорський Челендж», що на базі Вінницького національного технічного університету.

Зазначено, що проєкт передбачає навчання молоді (зокрема, випускників вищих навчальних закладів, студентів та школярів) втілювати власні ідеї у бізнес-проекти з перспективою заснування інноваційних стартап-компаній.

В рамках Програми цифрового розвитку на 2018-2022 роки передбачено надання підтримки проєкту. Зокрема на облаштування навчально-тренінгового центру стартап-школи для створення відповідних умов навчання у 2018-2020 роках з міського бюджету було виділено 800 тисяч гривень.

Повідомляється, що цьогоріч для підтримки стартап-школи «Сікорський Челендж» за Програмою планується виділити 300 тисяч гривень (для облаштування лабораторії прототипування для стартаперів та новаторів Вінниці).

Ректор Вінницького національного технічного університету Віктор Біліченко сказав:

– Сьогодні відкривається ще одна сторінка нашої співпраці із Вінницькою міською радою. Ця співпраця є достатньо довготривало та плідною, ми завжди відчуваємо підтримку міської влади. Створення цього інноваційного кластера буде сприяти подальшому розвитку інвестицій у Вінниці. В університеті є достатньо потужний науковий потенціал, який буде безумовно використовуватися при роботі цього кластеру.

Управляюча партнерка «Інноваційного холдингу «Сікорські Челендж», керівниця SCU Інна Малюкова презентувала Всеукраїнську Інноваційну екосистему Sikorsky Challenge Україна (SCU).

– Місто Вінниця з першого року існування стартап-школи «Sikorsky Challenge» завжди підтримувала розвиток інноватики у місті. Підтримка від мерії цього кластеру важлива, адже потім вони принесуть славу місту, а в подальшому – й гроші. Зараз у нас в Україні відкривається уже 16 стартап-школа», – додала Інна Малюкова.

Детальніше ознайомитися із діяльністю Sikorsky Challenge можна за ЦИМ посиланням.

Читайте також: Вінниця потрапила в ТОП-3 найкращих міст в Україні для IT-фахівців

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.