У Вінниці представники Держпродспоживслужби та “Муніципальної варти” проведуть спільні посилені “грибні рейди” на семи ринках міста. У разі виявлення порушень, гриби вилучать, а порушників оштрафують.
Як повідомили на сайті Вінницької міської ради, фахівці перевірятимуть, чи безпечні гриби продають вінничанам.
У повідомленні йдеться, що лісові гриби категорично не можна купувати на стихійних ринках, а у встановлених торговельних точках необхідно вимагати у продавця довідку ветеринарно-санітарної експертизи. Що стосується консервованих грибів домашнього приготування, то їх продавати заборонено.
– Грибний сезон розпочався, а разом зі збором дикорослих грибів з’являється ризик отруєння ними. На сьогодні у Вінниці зареєстрований один факт отруєння грибами. А у 2020 році таких випадків було 33 (40 людей постраждало), – повідомили у міській раді.
Як убезпечити себе та свою родину від отруєнь?
1) Купувати гриби необхідно тільки на офіційних ринках і обов’язково вимагати у продавця відповідну довідку, де зазначено, що ця продукція допускається до реалізації.
2) У разі найменшої підозри на отруєння грибами, необхідно щонайшвидше звернутися за медичною допомогою. Зазначається, що своєчасна діагностика та лікування допоможе уникнути ускладнень та летальних наслідків.
– Основною причиною грибних отруєнь є невміння розпізнавати їстівні та отруйні гриби. Тому застерігаємо: ніколи не збирайте тих грибів, яких не знаєте; зібрані гриби ще раз ретельно перевірте. Якщо гриб викликає хоч найменший сумнів, краще його викинути, – каже Ірина Односталко, начальниця Вінницького міського управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області.
– Не можна пробувати сирі гриби на смак, вони підлягають кулінарній обробці в день збирання. Не можна збирати гриби біля автотрас, сміттєзвалищ, звалищ відходів хімічної промисловості. Не можна купувати гриби у невстановлених для цього місцях, адже вони не пройшли відповідної експертизи. Консервовані гриби домашнього приготування заборонено продавати, – додає фахівчиня.
Основними симптомами отруєння грибами є: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.
Ілюстративне фото – molbuk.ua
Дякуємо!
Тепер редактори знають.