-
27 Лютого/ 14:24
Vinnytsia
Публікація27.02.1914:24
У Вінниці патронатним вихователям платитимуть понад 9 тисяч гривень щомісяця
У Вінниці шукають патронатні родини для дітей-сиріт, або тих, які тимчасово не можуть проживати разом із батьками через складні життєві обставини. Щомісяця таким вихователям платитимуть по 9265 гривень, а на кожну дитину даватимуть по 3706 гривень.
Вінницький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді впроваджує послугу «Патронат над дитиною», як новий вид тимчасового догляду, виховання та реабілітації дитини у сім’ї. У повідомленні йдеться, що «тимчасово» – це на період подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин – зазвичай до трьох місяців (іноді до шести).
У Центрі соціальних служб пояснили, що сімейний патронат це «швидка сімейна допомога» дитині та її сім’ї, що передбачає:
– тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатних вихователів;
– комплексну підтримку батьків дитини у вирішенні сімейних проблем та подоланні складних життєвих обставин;
– за неможливості повернення дитини у свою сім’ю – пошук для неї нової люблячої родини.
Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі та мають досвід виховання дітей у сім’ї (крім осіб зазначених у статті 212 Сімейного кодексу України).
Відомо, що у майбутньому патронатні сім’ї мають замінити в Україні інтернати та соціально-реабілітаційні центри. Відтак, метою влаштування дитини до сім’ї патронатних вихователів є:
– екстрене надання «даху над головою»;
– тимчасове влаштування до повернення у біологічну сім’ю;
– тимчасове влаштування до усиновлення;
– влаштування для оцінки стану і розвитку дитини;
– влаштування для реабілітації дитини (насилля, жорстоке поводження, педагогічна занедбаність);
– влаштування дитини-інваліда для зміни вражень і перепочинку батьків;
– влаштування старшого підлітка для підготовки до самостійного життя.
У Вінницькому центрі соціальних служб розповіли, що патронатні вихователі будуть отримувати щомісячну соціальну допомогу (так звану зарплату) у розмірі п`яти прожиткових мінімумів (на сьогодні це 9265 гривень – ред.), а також по два прожиткові мінімуми на кожну дитину, влаштовану до сім`ї патронатного вихователя, (на сьогодні це 3706 гривень – ред.). Таким чином соціальні виплати будуть збільшуватися відповідно до того, як збільшуватиметься прожитковий мінімум.
В Україні з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум зріс на 76 гривень – до 1853 гривень (на одну особу в розрахунку на місяць). Також у держбюджеті на 2019 рік передбачений такий розмір прожиткового мінімуму: з 1 липня 2019 року – 1936 гривень; з 1 грудня 2019 року – 2027 гривень (джерело – zakon.rada.gov.ua).
У Центрі соціальних служб наголошують, що патронатний вихователь – це спеціаліст, який пройшов навчання за спеціальною програмою підготовки кандидатів та на договірній основі здійснює догляд, виховання та забезпечує реабілітацію тимчасово влаштованих в його сім’ю дітей, несе відповідальність за їх життя та здоров’я в період надання цим дітям послуги сімейного патронату.
Втім, для того, щоб пройти таке навчання, спершу потрібно прийти до центру соціальних служб на інформаційну зустріч, потім пройти консультацію з психологом, зібрати всі необхідні документи (медична довідка про стан здоров`я, сертифікат від психіатра, сертифікат від нарколога, довідка про відсутність судимості) і аж потім пройти навчання.
Більш детальну інформацію можна дізнатися за телефоном: (0432) 670 460.
Фото – facebook.com/vmcsssdm
Головне фото – cms.giadinhtre.vn
Дякуємо!
Тепер редактори знають.