У Вінниці освітньому закладу повернули земельну ділянку вартістю 20 мільйонів

12:33
Автор: Vежа
Become a Patron!

У користування Вінницького транспортного коледжу повернуть 1,1 гектар землі, вартістю майже 20 мільйонів. Декілька років тому цією ділянкою незаконно заволоділи та навіть встигли продати. 

Як повідомляє Вінницька обласна прокуратура, ще у 1963 році Вінницькому транспортному коледжу (на той час Вінницькому агролісомеліоративному технікуму залізничного транспорту) було відведено земельну ділянку площею 2,7 га. У 1997 році було видано державний акт на право постійного користування землею.

Однак у 2017 році стало відомо, що на частину земельної ділянки площею 1,1 га ще у 2007 році рішенням третейського суду визнано право власності за фізичною особою, яка жодних прав на цю ділянку не мала.

– Відповідачка незаконно зареєструвала право власності на земельну ділянку, а потім поділила її на чотири частини та відчужила іншим особам, які набули право власності на ділянки за договорами купівлі-продажу. Крім того, у порушення вимог законодавства та процедури змінено цільове призначення землі: із сільськогосподарського на комерційне використання, – повідомляють у прокуратурі.

З огляду на те, що земельною ділянкою відповідачка заволоділа безпідставно, ця ділянка підлягала витребуванню на користь держави із чужого незаконного володіння. Відтак, Вінницький міський суд визнав право власності держави на земельні ділянки, витребував їх на користь Вінницького транспортного коледжу та визнав недійсними договори купівлі-продажу.

Читайте також: Справа знищення козацької церкви: прокуратура не надає відповідь на запит щодо перевірки дій поліції

✐ Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.