У Вінниці оголосили конкурс грантів для сприяння малому бізнесу

17:47
Автор: Леся Качор
Become a Patron!

Проект ПРОМІС розпочав конкурс грантів в рамках Фонду сприяння розвитку малих та середніх підприємств (Фонд МСП). Про це сьогодні, 5 грудня було оголошено у Вінницькій міській раді під час спільної зустрічі грантодавців та потенційних учасників конкурсу.

До участі в конкурсі його ініціатори запрошують будь-які неприбуткові організації, котрі мають намір реалізувати власний проект на території Вінниці. Ідеться про ідеї проектів, які можна реалізувати досить швидко: у термін від трьох до дванадцяти місяців. Загальний фонд грантової програми – 1 мільйон 600 тисяч гривень. Учасники конкурсу, чиї заявки будуть відібрані для фінансування, отримають від ПРОМІС суму на реалізацію проекту в розмірі від 43 тисяч гривень до 86 тисяч гривень.

«Слід розуміти, що в нашому випадку є важливим, аби ідеї проектів передбачали максимальну інклюзію, тобто аби вони були доступними для максимальної кількості підприємців. А ще – аби мали результати в довгостроковій перспективі», – пояснює головний експерт з розвитку бізнесу Проекту ПРОМІС Валерій Кокоть. Також експерти наголошують на тому, аби проекти не впливали негативним чином на екологію, виключали корупційні ризики та не дискримінували людей за будь-якою ознакою.

Експерти розподіляють проекти, котрі будуть надані учасниками, на два типи:

  1. .Створення «твердої інфраструктури»: тобто простори для навчання, обміну ідеями, локації, котрі об’єднують та спонукають взаємодіяти
  2. Створення та розвиток «м’якої інфраструктури»: семінари та тренінги, консультаційні програми, програми, що передбачають сприяння стандартизації та сертифікації продуктів та послуг.

Окрім того перевага надаватиметься тим ідеям проектів, які матимуть інноваційну складову, соціальну спрямованість, чіткі критерії для оцінки реалізованого проекту: в кількісній та якісній площині.

Важливим моментом також є те, що кожен проект також має передбачати в собі щонайменше 30% власного або стороннього фінансування: решто витрат обіцяє покрити ПРОМІС.

Відбір проектів відбудеться у два етапи: на першому автори ідей мають запропонувати коротку концепцію проекту. Якщо така концепція буде сприйнята грантодавцем, далі в конкурсанта буде ще місяць для розробки цілісної концепції та детального плану реалізації проекту, зі вказанням всіх витрат та наданням необхідних документів для отримання фінансування.

Свої заявки на конкурс можна надсилати на імейл проекту ПРОМІС  [email protected]g.org.ua, а за цим посиланням – ознайомитися з детальними рекомендаціями щодо підговки власних ідей на конкурс.